İade edilen 6 bin 7 öğretmen sonrası açıkta bekleyen kaç öğretmen var?

MEB, dün itibariyle 6007 öğretmen hakkında göreve iade vermişti. Özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinde öğretmen iadeleri gerçekleşti.

İade edilen 6 bin 7 öğretmen sonrası açıkta bekleyen kaç öğretmen var?
İade edilen 6 bin 7 öğretmen sonrası açıkta bekleyen kaç öğretmen var? Admin

15 Temmuz darbe girişiminin ardından MEB bünyesinde ihraç edilen ve açığa alınan birçok öğretmen oldu. FETÖ ile ilişkisi olduğu iddia edilen öğretmenlerin dışında PKK ile irtibatlı oldukları iddiasıyla da 12 bin civarında öğretmen ekim ayında açığa alınmışlardı.

 

Bakanlık, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması adına açığa alınan öğretmenlerden 6 bin 7'si hakkında göreve iade kararı verdi. Göreve iade edilen öğretmenlerin isim listeleri ise ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi.

 

Göreve iade edilen 6 bin 7 öğretmenin isim listesi! (TAM LİSTE)

 

Son ihraçlar ve göreve iadeler sonrasında açıkta bekleyen kaç öğretmen kaldı?

 

MEB'de 677 sayılı KHK sonrasında ihraç edilen öğretmenlerle birlikte toplam 30 bin 351 öğretmen ihraç edildi.

 

Açığa alınan öğretmen sayısı ise son göreve iadelere kadar 16 bin 668 öğretmendi. 25 Kasım itibariyle gerçekleşen 6 bin 7 öğretmenin iadesi sonrasında ise açıkta bekleyen 10 bin 681 öğretmen kaldı.

 

Bakan İsmet Yılmaz da konu hakkında TBMM'de açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz, açıkta bulunan öğretmenlerin 4 bine yakınının Eğitim-Sen üyesi olduğunu, geriye kalanların ise FETÖ ile irtibatlı olduğu düşünülen öğretmenlerden oluştuğunu açıkladı.

 

Kamudan Haberler

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

 

açıkta bekleyen öğretmenler kaç öğretmen açığa alındı kaç öğretmen iade edildi göreve iade edilen öğretmenler açığa alınan öğretmen sayısı kaç öğretmen açıkta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)