TEOG'da Türkçe ve Matematik sorusunun iptali için imza kampanyası başlatıldı!

8. sınıfların 1. TEOG sınavları yapıldı. Yapılan sınavların ardından en çok konuşulan derslerden birisi de Türkçe oldu.

TEOG'da Türkçe ve Matematik sorusunun iptali için imza kampanyası başlatıldı!
TEOG'da Türkçe ve Matematik sorusunun iptali için imza kampanyası başlatıldı! Admin

TEOG'da çıkan Türkçe sorularından bazılarının çeldiricilerinin gereğinden fazla doğru cevaba yakın olduğu, sorulardan bazılarında kullanılan metinlerin öğrencilerin seviyesinin üzerinde olduğu konusunda eleştiriler yapılmıştı.

 

Bu sınavda öğrencileri en çok zorlayan ve belirleyici olacağını düşündüğümüz TEOG Türkçe sorularıyla ve bir Matematik bir sorusuyla ilgili bir gelişme yaşandı.

 

Change sitesinde bir kullanıcı TEOG'da Türkçe dersinde çıkan ve öğrencileri ikilemde bırakan "Unutmak" sorusunun iptali için 25 bin kişilik bir imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasının muhatabı ise TEOG sorularını hazırlayan Milli Eğitim Bakanlığı olarak belirlendi. İmza kampanyası an itibariyle 15 bin 595 destekçiye ulaşmış durumda!

 

Bir diğer imza kampanyası da TEOG sınavı Matematik dersinde sayı doğrusu sorusunun iptali için başlatıldı. Bu kampanya da 7 bin 500 imza hedefiyle başladı ve şimdiden 5 bin 500 imzaya doğru gitmektedir. Sorunun iptaliyle ilgili gerekçe ise şu şekilde belirtildi.

 

 

Bakanlığın bu itirazlara ne cevap vereceği merakla bekliyoruz. İtirazların kabul edilip sonuçlanması durumunda MEB'den gelecek olan açıklamayı sizlerle paylaşacağız.

 

Kamusal Haberler

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

teog soruları teog unutmak sorusu teog türkçe unutmak sorusu teog sayı doğrusu sorusu imza kampanyası teog iptal edilen sorular
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
selin     2016-12-05 Matematikteki kl sorusu kesinlikle iptal edilmeli
sssss     2016-12-02 Türkçe ve matematikteki sorular kesinlikle iptal edilmelidir!
Esma     2016-11-29 Matematikteki sayı doğrusu kesinlikle iptal edilmelidir
kerem     2016-11-29 IPTAL EDILSINNNNN 2. TEOG SORUSUYDU IPTALLLLLLL
neslihanolgac@gmail.com     2016-11-28 bencede iptal edilmeli
Misafir     2016-11-28 Arkadaşlar change.org da kampanyalara katilin sadece isminizi yaziyorsunuz sizden fazla bisey istemiyor hadi hakkımızı arayalım pls
Yelda     2016-11-28 Arkadaşlar bende türkçede unutmak ve matematikte sayı doğrusu sorusuna itiraz etmek istiyorum. Odsgm ye itiraz etmek dışında imza kampanyalarına nasıl katılabilirim.
figen     2016-11-28 Kesinlikle türkçe sorusu hatalı ve iptal edilmeli...
Mehmet     2016-11-28 Türkçe sorusu hatalı ben özel okulda okuyorum o yüzden matematikte o konuyu gördük eğer müfredat dışıysa o da iptal edilmeli Türkçe sorusu kesin hatalı kimsenin hakkı yenmemeli
nurten     2016-11-28 bencede iptal edileli hatalı (oyumu size variyorummmm)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!