Açığa alınan 4 bin öğretmen daha göreve iade edilecek!

MEB, dün itibariyle açığa alınan 6 bin 7 öğretmeni görevlerine iade etti. Son gelen haberlere göre açığa alınan öğretmenlerden yeni göreve iadeler olacak.

Açığa alınan 4 bin öğretmen daha göreve iade edilecek!
Açığa alınan 4 bin öğretmen daha göreve iade edilecek! Admin

TBMM'de yapılan MEB ile ilgili görüşmelerde 25 Kasım itibariyle görevlerine iade edilen 6 bin 7 öğretmenden sonra hala açıktan bekleyen 10 bin 681 öğretmenin olduğu belirtilmişti. (Haber için TIKLAYIN)

 

Açığa alınan öğretmenlerin göreve iade konusu, TBMM'de milletvekillerinin birinci gündem maddesi hâline gelmiş durumda.

 

Konu hakkında yeni açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın edindiği bilgilere göre 10 gün içerisinde açığa alınan öğretmenlerden 3500-4000 civarındaki öğretmenin daha göreve iade edilecek.

 

Mustafa Balbay'ın aldığı bilgilere göre Eğitim-Sen'e üye olan ve sadece bir-iki eyleme katıldığı gerekçesiyle açığa alınan öğretmenler göreve iade edildiler.

 

FETÖ kapsamında açığa alınan öğretmenlerden Bank Asya'da hesap açtıranlarla ilgili inceleme tamamlandı. Fethullah Gülen'in 8 Ocak 2014 tarinde Bank Asya'ya para yatırılması konusunda verdiği talimata uyarak para yatıranlar FETÖ ile bağlantılı olarak değerlendirildiler. Bu öğretmenlerle ilgili son kararı Bakanlık verecek.

 

Balbay'ın edindiği bilgiye göre açığa alınan öğretmenlerden yeni bir göreve iade listesinin hazırlandığı, yeni göreve iade listesinin 3500-4000 öğretmeni kapsayacağı belirtildi. Ayrıca yeni göreve iadelerin de 10 gün içerisinde sonuçlandırılacağı vurgulandı.

 

Göreve iade edilen 6 bin 7 öğretmenin isim listesi! (TAM LİSTE)

 

KAMUDAN HABER

yeni göreve iade listesi mustafa balbay göreve iade edilen öğretmenler yeni iadeler olacak mı açığa alınan öğretmenler 4 bin öğretmen göreve iade öğretmen göreve iade listesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!