Şubat ayında 60 bin öğretmen ataması haberi doğru mu?

Öğretmen adayları, öğretmen ataması haberleriyle ilgili en küçük bir detayı dikkatle takip etmektedirler. Bu nedenle öğretmen atamaları hakkında yapılan haberler, doğrudan adayların umutlanmasına neden olmaktadır.

Şubat ayında 60 bin öğretmen ataması haberi doğru mu?
Şubat ayında 60 bin öğretmen ataması haberi doğru mu? Admin

Kamusal Haberler olarak öğretmenlerle ilgili haberleri, öğretmen adaylarının beklentilerini sizlere aktarmayı sürdürüyoruz. Ancak yapılan haberlerin doğru yorumlanması gerektiğini ve yine haberdeki bilgilerin de doğruluğunun sorgulanması gerektiğini düşünüyoruz.

 

Bazı internet sitelerinde Şubat 2017'de 60 bin öğretmen atamasının yapılacağıyla ilgili bir habere yer verilmektedir. Bu haber, kaynak olarak bir AK Partili milletvekiline dayandırılmaktadır.

 

Peki, öğretmen adaylarını heyecanla beklediği 2017 yılı Şubat ayında 60 bin öğretmen ataması mı yapılacak?

 

Kamusal Haberler olarak birkaç gündür TBMM'de MEB ile ilgili yapılan görüşmelerde Bakan İsmet Yılmaz'ın ve diğer milletvekillerinin öğretmenlerle ilgili haberlerini ve açıklamaları takip edip sizlere aktarmaktayız.

 

Son olarak Bakan İsmet Yılmaz'a TBMM'de şubatta öğretmen atamasının yapılıp yapılmayacağının sorulduğunu ancak Bakan Yılmaz'ın da gerekli toplantılar yapılmadan önce bu konuda net bir şey söyleyememeyeceğini beyan ettiğini aktardık. ( İlgili haber için TIKLAYIN)

 

60 bin kadro meselesi ise yukarıda paylaştığımız haberde yer aldığı üzere Bakan İsmet Yılmaz'ın TBMM'deki görüşmelerde de dediği gibi tüm Bakanlıklar için 2017 yılının tümünde tahsis edilen kadrodur! Bakanlıklar, ilgili birimler bir araya gelecek ve bu 60 bin kadronun kaçının hangi Bakanlık'a verileceğine karar vereceklerdir. 

 

Yani 60 bin kadronun hangi Bakanlıklara dağıtılacağı bile belli değilken, bu 60 bin kadronun MEB dışında diğer Bakanlıklara da verileceği aşikarken 2017 yılı Şubat ayında 60 bin öğretmen atamasının yapılması bu açıklamalar ışığında mümkün değildir. 

 

Ancak Bakan İsmet Yılmaz; 25 Kasım 2016 tarihli Meclis'te yaptığı konuşmasında şubatta öğretmen atamasının yapılmasıyla ilgili tamamen olumsuz bir cevap vermemiş, 60 bin kadronun dağılımından sonraki durumu görmeyi beklemeyi tercih etmiştir.

 

Sonuç olarak 2017 yılı Şubat ayında bir öğretmen atamasının yapılacağını düşünmekteyiz. Ancak atama sayılarının kamudan ihraç edilen öğretmenlerle göreve iade dilen öğretmenlerin durumunun netleşmesiyle birlikte ve tabiki 60 bin kadrodan kaç bininin MEB'e verileceğinin belirlenmesinden sonra açıklanacağını tahmin ediyoruz.

 

Temennimiz, yapılabilecek en üst sayıda öğretmen atamasının yapılıp öğretmen adaylarının yüzünün güldürülmesidir.

 

KAMU HABERLERİ

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

şubat ataması 2017 şubatta öğretmen ataması 2017 şubatta atama olacak mı 60 bin öğretmen atanacak 60 bin öğretmen alımı 2017 şubat ataması şubatta atama olacak mı 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kamu     2016-11-28 Milli eğitim bakanın ne söylediği önemli değil. Bu gün evet dediğine yarın hayır diyorlar. 15temmuz gibi bir olay daha yaşanırsa belki ozaman yüzbin atama yapabilirler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)