Ali Yalçın, MEB'de açığa almalar ve göreve iadelerle intihar vakalarına dikkat çekti!

Milli Eğitim Bakanlığı, bugün Şanlıurfa'da İl Milli Eğitim Müdürleri toplantısı yapmaktadır. Bu toplantıda konuşulacak konulara ilişkin Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'da açıklamalar ve uyarılar geldi.

Ali Yalçın, MEB'de açığa almalar ve göreve iadelerle intihar vakalarına dikkat çekti!
Ali Yalçın, MEB'de açığa almalar ve göreve iadelerle intihar vakalarına dikkat çekti! Admin

MEB, FETÖ ve PKK irtibatı iddiasıyla birçok öğretmeni haklarındaki soruşturmalar tamamlanana kadar açığa almıştı.

 

Açığa alınan öğretmenler, haklarındaki soruşturmalar tamamlanmadan eğitim ve öğretimin aksamaması adına göreve iade edilmeye başlandılar. 25 Kasım 2016 itibariyle açığa alınmış olan 6 bin 7 öğretmen göreve iade edildi. (Haber için TIKLAYINSon açıklamalara göre açığa alınan öğretmenlerin 4 bini daha 10 gün içerisinde göreve iade edilecek. (Haber için TIKLAYIN)

 

MEB'den gelen açıklamaya göre göreve iade edilen bu öğretmenler hakkındaki soruşturmalar devam edecek.

 

Ali Yalçın; açığa alınan, göreve iade edilen öğretmenlerle birlikte bu süreçten sonra yaşanan ve yaşanabilecek intihar ve travmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Ali Yalçın, MEB yetkililerine önerileri olduğunu belirtti. Ali Yalçın, Twitter'daki açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 

Çorum Sungurlu'da yaşanan intiharla sonuçlanan, Başkanımız Tahir Eşkil'in dikkat çektiği Ergülü Yıldız'ın başına gelenlere dikkat çekilmeli. 

 

İşgüzar yöneticilerce gereksiz açıkta bekletmelerin devam etmemesi için İl Müdürlerinin üzerlerine düşeni gereğince yapmaları istenmeli.  

 

Biliyorum İl Milli Eğitim Müdürleri iade istese de 'Mülki Amir'lerin tutumları bazı yerlerde işlerini zorlaştırabiliyor. Fakat takip etmeli Bakanlığın geri iade için gönderdiği evrakı aylarca bekleten, bunu FETÖ ile mücadele zanneden bazı yöneticiler çıkabiliyor. Dikkat edilmeli.

 

Masum bir insanı şüphe üzerine alıp altı boş olduğu anlaşıldıktan sonra geri iade yerine bekletmek; intiharlara, travmalara fırsat vermektir

 

Öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı personelleridir. Bakanlık kendi çalışanının göreve iadesinde takip süreçlerini de kendisi yönetmelidir.

 

Üyemiz Ergülü Yıldız'a Allah'tan rahmet diliyorum. Geride kalan ailesinin ve çocuklarının acısını ve hissettiklerini kraldan çok kralcılar hissedebilir mi bilmem ama bu durum orantısız davranan bazı amirleri umarım makule çeker. Başkanımızın ısrarına direnenler ne düşünüyorlar?

 

Ergülü Yıldız'ın ailesine, yakınlarına, sevenlerine, teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. 'Ergülü' son olsun, hoyratlıklar son bulsun diyorum!

 

KAMUSAL HABERLER

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

ergülü yıldız ali yalçın göreve iade edilen öğretmenler intihar eden öğretmenler açığa alınan öğretmenler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)