İsmet Yılmaz: Göreve iade edilen öğretmenlerin soruşturması sürecek, yargı yolu açık!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, açıkta olan öğretmenlerden göreve iade edilenlerle ilgili soruşturmaların süreceği haberini verdi. Alınabilecek kararlar hakkında yargı yolunun da açık olduğunu söyledi.

İsmet Yılmaz: Göreve iade edilen öğretmenlerin soruşturması sürecek, yargı yolu açık!
İsmet Yılmaz: Göreve iade edilen öğretmenlerin soruşturması sürecek, yargı yolu açık! Admin

MEB, 25 Kasım tarihinde açıkta bekleyen öğretmenlerden 6 bin 7'si hakkında göreve iade kararı vermişti. CHP'li Mustafa Balbay'ın verdiği habere göre bu hafta veya önümüzdeki hafta içerisinde 4 bin civarında öğretmenin daha göreve iade edileceği belirtiliyor.

 

Gögreve iadeler hakkında haberler akışı devam ederken Bakan İsmet Yılmaz, TBMM'de göreve iade edilen öğretmenler hakkında konuştu.

 

İsmet Yılmaz, göreve iade edien öğretmenler hakkında soruşturmaların sürdüğünü belirtti. Açığa alınan öğretmenler hakkındaki kararın bir idari tedbir olduğunu ancak bu aşamadan sonra ise uygulanan açığa alma tedbirinin kamu yararı bakımından uygun olmayacağını beliten Yılmaz, bu nedenle de öğretmenler hakkında iade kararı verdiklerini açıkladı.

 

Göreve iadesi yapılan öğretmenler hakkındaki soruşturmaların devam edeceğini de vurgulayan Bakan Yılmaz, bu iade kararlarının öğretmenlerin aklandıkları anlamına gelmemesi gerektiğini belirtti. Aynı zamanda bu öğretmenlerin suçlu oldukları anlamının da çıkmayacağını aktaran İsmet Yılmaz, öğretmenlerin bu soruşturma süreci sonrasında bir ceza alabilecekleri gibi herhangi bir ceza ile karşılaşmayabileceklerini de belirtti.

 

Bakan İsmet Yılmaz, öğretmenlerin disiplin cezası da alabileceklerini açıkladı. İdarenin de hatalar yapabileceğini ve alınabilecek bu kararlara yargı yolunun da açık olduğunu vurguladı.

 

KAMUSAL HABERLER

ismet yılmaz öğretmenler göreve iade açığa alınanlar soruşturma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)