2017'de kaç memur ve öğretmen ataması yapılacağı ne zaman belli olacak?

2017 yılı için tüm Bakanlıklar için 60 bin memur kadrosunun tahsis edildiğini TBMM'deki görüşmelerde vurgulandığını sizlere aktarmıştık. Peki, belirlenen kadroların kurum bazında dağılımı ne zaman belli olacak?

2017'de kaç memur ve öğretmen ataması yapılacağı ne zaman belli olacak?
2017'de kaç memur ve öğretmen ataması yapılacağı ne zaman belli olacak? Admin

Birçok kişi 2017 yılında kamuya alınacak memur ve öğretmen sayılarını merak etmektedir. Geçtiğimiz haftalarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuda memur alımlarında kısıtlamaya gidileceğini belirtmişti. Bu da memur olmak için bekleyen birçok kişide üzüntüye neden olmuştu. (İlgili Haber)

 

TBMM'de MEB ile ilgili görüşmelerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen atamaları ve şubat 2017'de bir öğretmen atamasını olup olmayacağı hakkındaki soruları cevaplarken 2017 yılı için kamuya toplam 60 bin kadronun verildiğini belirtmiş ve bu kadrolarla ilgili dağılımın ise yapılacak olan toplantılar sonucunda netleşeceğini vurgulamıştı. (Haberi İçin TIKLAYIN)

 

Peki, hangi kuruma kaç kadronun verileceği ne zaman belli olacak?

Devlet Personel Başkanlığı, 2017 yılında kamu kurumlarına atama yapılacak memur kadrolarının belirlenebilmesi amacıyla Bakanlıklara ve ilgili kurumlara bir yazı gönderdi.

 

DPB'nin gönderdiği yazıda 2017 yılı için atama yapılacak memur kadrolarının kurumlar bazında kontenjan dağılımlarının belirlenmesi için ilgili kurumlardan yıllık hizmet icaplarının ihtiva eden taleplerini Kontenjan Tahsisine ilişkin formlara işlenmesini istedi.

 

Memur ihtiyacı talep sayılarının işlenmesi için de 26 Aralık 2016 tarihi son gün olarak belirlendi. Dolayısıyla kaç kadronun hangi Bakanlığa verileceği, kaç öğretmen atamasının yapılacağı 2017 yılının Ocak ayında belli olacaktır. Şubat 2017'de öğretmen atamasının olup olmayacağı ve olacaksa da kaç öğretmenin atamasının yapılacağı da Ocak ayında netlik kazanacaktır.

 

KAMUSAL HABERLER

 

kaç memur alınacak kaç öğretmen atanacak 2017 şubat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)