TEOG'da cevap kağıdı unutulan öğrenciler TEOG mazeret sınavına alınacak!

1. TEOG sınavları sonrasında bazı öğrencilerin sınav cevap kağıtlarının sınav güvenlik poşetine konulması unutulunca MEB'den açıklama geldi.

TEOG'da cevap kağıdı unutulan öğrenciler TEOG mazeret sınavına alınacak!
TEOG'da cevap kağıdı unutulan öğrenciler TEOG mazeret sınavına alınacak! Admin

TEOG sınavının yapıldığı bazı okullarda sınava giren öğrencilerin sınav cevap kağıtları sınav güvenlik poşetine konulmamış ve farklı şekillerde Bakanlık'a gönderilmeye çalışılınca Milli Eğitim Bakanlığı konu hakkında Valiliklere bir yazı gönderdi.

 

MEB'den yapılan açıklamaya göre 23-24 Kasım'da gerçekleştirilen TEOG sınavlarında öğrencinin sınav cevap kağıdının sınav güvenlik poşetine konulmadığı ve unutulan cevap kağıtlarının sınav güvenlik kutusu dışında gönderildiği belirlenmiştir.

 

Bakanlık, sınav yönergesine göre bu şekilde gönderilen sınav evraklarının geçersiz olduğunu belirtti. Açıklamanın devamında bu konuda ihmali bulunanlar hakkında da gerekli inceleme ve soruşturma işlemlerinin yapılacağı belirtildi.

 

MEB; bu durumdan öğrencilerin sorumlu olmadığını, bu problemin salon görevlileri ile bina sınav görevlilerinin görevlerini usule uygun yapmamalarından kaynaklandığını ve öğrencilerin mağdur olduklarını belirtti. 

 

Öğrencilerin bu mağduriyetlerinin giderilmesi için de 17-18 Aralık 2016 tarihinde yapılacak olan mazeret sınavlarına bu durumdaki öğrencilerin de isimlerinin yazılması istendi. Bu durumdaki öğrencilerin isimleri ilgili okullar tarafından 2 Aralık 2016 Cuma gününe kadar "Mazeret Sınavına Girecekler" listesine işlenecek.

 

İŞTE MEB'İN 28 KASIM 2016 TARİHLİ YAZISI

 

Kamu Haberi

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

teog sınavı teog mazeret sınavı cevap kağıdı cevap kağıdı unutulan öğrenci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!