Adana Aladağ'da yurtta çıkan yangında 11'i öğrenci 12 kişi hayatını kaybetti!

Adana'nın Aladağ ilçesinde kız çocuklarının kaldığı öğrenci yurdundan çıkan yangında 11 öğrenci ve bir bakıcının hayatını kaybettiği haberi geldi!

Adana Aladağ'da yurtta çıkan yangında 11'i öğrenci 12 kişi hayatını kaybetti!
Adana Aladağ'da yurtta çıkan yangında 11'i öğrenci 12 kişi hayatını kaybetti! Admin

Yangının çıkış sebebiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. İlk gelen haberlere göre bir öğrencimizin öldüğü ve 12 öğrencimizin ise kayıp olduğu belirtilmişti ancak az önce basına yansıyan haberlere göre Aladağ'daki kız öğrenci yurdundaki yangında  11 öğrenci ve bir bakıcı hayatını kaybetti.

 

Sinanpaşa Mahallesi'nde bulunduğu bildirilen yurtta ortaokul ve lise öğrencilerinin kaldığı beliritiliyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yurtta kullanılan malzemelerin çoğunluğunun çam ağaçlarından oluşan ahşap olması nedeniyle yangının daha da şiddetlendiğini açıkladı. Sözlü bir başka açıklamasında ise yurttaki yangın merdiveninin kapısının kilitli olduğunun anlaşıldığını ve cenazelerin yangın merdiveninin yanında bulunduğunu söyledi.

 

13 öğrencinin de yaralandığı bu yangında olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans gönderildi.

 

Gelen son habere göre Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Adana'ya gidiyor.

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM'deki görüşmelerde Adana'da bir yurtta gerçekleşen yangınla ilgili kısa bir açıklamada bulundu. Bakan Yılmaz, yangının Adana Özel Aladağ Ortaöğretim Yurdu'nda çıktığını belirtti. Yurdun kontenjanının 54 olduğunu ancak yurtta 31 öğrencinin kaldığını belirten Bakan Yılmaz, gelen ilk haberlere göre maalesef 11 öğrencinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

 

KAMUSAL HABERLER

adana aladağ kız öğrenci yurdu yurtta yangın yangın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Bakanlığından
Sağlık Bakanlığından "WhatsApp'tan mesaj atan doktor" açıklaması geldi!
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)