HSYK, ihraç edilen hakim ve savcıların itirazlarına ilişkin kararı açıkladı!

HSYK tarafından görevden ihraç edilen hakim ve savcıların ihraç kararının reddine ilişkin yaptıkları itirazları değerlendirerek karara bağladı. İşte HSYK'nın açıkladığı kararlar!

HSYK, ihraç edilen hakim ve savcıların itirazlarına ilişkin kararı açıkladı!
HSYK, ihraç edilen hakim ve savcıların itirazlarına ilişkin kararı açıkladı! Admin

HSYK, yaptığı aıklamaya göre ihraç edilen hakim ve savcıların ihraçlarının reddiyle ilgili yaptıkları başvuruları değerlendirdi. 

 

HSYK tarafından yapılan açıklamada ihraçların reddine ilişkin yapılan başvuruların değerlendirilmesi için HSYK üyeleri 24 Ekim 2016 tarihinden başlayarak 29 Kasım 2016 tarihine kadar belirli gün ve saatlerle toplantılar yaptı.

 

HSYK tarafından yapılan toplantılarda meslekten çıkarma kararına karşı HSYK nezdinde yeniden inceleme yoluna başvuran ilgililerin yeniden inceleme dilekçeleri ile soruşturma dosyalarında yer alan bilgi ve belgeler yeniden incelendi.

 

HSYK'dan şu açıklama yapıldı:

 

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu'nun 24/08/2016 Tarih, 2016/426 Karar no.lu ve 31/08/2016 tarih, 2016/428 Karar no.lu kararlarıyla, 23/07/2016 tarih ve 29779 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 667 sayılı Olağanüstü Hâl Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname’nin 3'üncü maddesinin 1'inci fıkrası uyarınca meslekte kalmalarının uygun olmadığına ve ayrı ayrı meslekten çıkarılmalarına karar verilen, ekli karar içeriğinde adı geçen Hâkim ve Cumhuriyet Savcılarının yeniden inceleme dilekçeleri ile dosyadaki bilgi ve belgeler ile tüm deliller Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu tarafından 24/10/2016 tarihinde başlayan ve 29/11/2016 tarihinde sona eren toplantılarda incelenerek kesin karara bağlanmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

İşte HSYK'nın ihraç kararlarının reddi için başvuran hakim ve savcıların ret taleplerine ilişkin 29.11.2016 tarihli kararı TIKLAYIN

 

Nurettin Canikli'nin kamudan ihraçlar ve iadeler hakkında yeni açıklamaları

 

Kamusal Haberler

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

 

hsyk ihraç edilen hakimler ihraç edilen savcılar itiraz sonuçları itiraz kararı hsyk itiraz sonuçları hsyk itiraz kararları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
PISA Sınavı 2015 Soruları Yayımlandı! (Okuma Becerileri, Matematik, Fen)
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!