Nurettin Canikli'nin kamudan ihraçlar ve iadeler hakkında yeni açıklamaları

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, TGRT Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Canikli, kamudan ihraç edilen memurlar ve göreve iadeler hakkında yeni açıklamalar yaptı.

Nurettin Canikli'nin kamudan ihraçlar ve iadeler hakkında yeni açıklamaları
Nurettin Canikli'nin kamudan ihraçlar ve iadeler hakkında yeni açıklamaları Admin

Nurettin Canikli, TGRT Haber'de FETÖ ile ilgili yeni değerlendirmelerde ve açıklamalarda bulundu. Canikli, kamu görevinden ihraç edilen memurlar hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

 

İşte Nurettin Canikli'nin yeni açıklamaları...

FETÖ, küresel ölçekli destekçilerinin olduğu, bugünler için yetiştirilmiş bir yapıdır, örgüttür. Sistemlerinin yapısını bozacak bir şekilde mücadeleyi sürdürüyoruz. Sistematik bir tarzda, bütün modelleriyle birlikte entegre karar alabilecek bu özelliklerini bozduk. Ana gövde de kamudan uzaklaştırıldı ve finans kaynakları da çok büyük bir oranda ortadan kaldırıldı.

 

5 bine yakın FETÖ bağlantılı şirket, vakıf, dernek ve kuruluş kapatıldı. Okullar, dershaneler kapatıldı. Tabi daha yapılacak çok şey var. 

 

Bu örgütün en önemli özelliklerinden biri kendisini çok iyi gizlemesidir. Şimdiki amacımız kriptoları ortaya çıkarmaktır. Son dönemde pişmanlıkla deşifreler başladı. Hücreleri birer birer ortadan kaldırmak gerekiyor.  O yüzden içeridekilerin konuşması gerekiyor.

 

Hücresel olarak örgütlenseler de çok hızlı bir şekilde birbirleriyle konuşmaları da gerekiyor. Bylock bu şekilde çıkmış bir şey. Sürekli yeni bir şeyler çıkıyor. Sonuç itibariyle kesinlikle gizli kalmaları mümkün değil, er veya geç! Tespit edilenlerin tamamı hakkında işlem yapıldı.

 

Zaman geçtikçe ve gördükçe tehditin boyutunu daha iyi anlıyoruz. Özellikle kriptoları tespit etmek amacıyla tüm teknik imkanları kullanıyoruz.

 

Kamudan ihraç edilen memurlar hakkındaki açıklamaları... Hiçbir mağduriyet yoktur. Hiçbir şekilde mağduriyet söz konusu değil. Gelen başvuruların tamamını değerlendiriyoruz. Haklarında bir işlem tesis edilenlerin tamamı, yazılan tüm dilekçeler tek tek inceleniyor. Ancak ihraç edilenlerden daha fazla sayıda dilekçe var. Buradan da belli oluyor ki yazılan dilekçelerin tamamı tek elden çıkmış gibi duruyor.

 

Dilekçelerden gördük ki başvurular aynı yerlerden koordine ediliyor. Dilekçeler tek tek inceleniyor. Verilen kararlardaki isabet oranı yüzde 99'un üzerindedir. Hata payı yüzde birin de altındadır. İncelemelere baktığımızda görüyoruz ki işlem doğrudur. Hata olsa da gerekli düzeltmeleri de yapıyoruz. En son kararnamede 200'ün üzerinde göreve iade gerçekleştirdik. Kapatılan bazı kurumlar açıldı. Bundan sonra da olacak. Ancak düzeltme neticesinde çıkan sayı ve oran çok büyük bir mağduriyetin olmadığının göstergesidir.

 

KamudanHaberler

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

 

nurettin canikli yeni ihraç olacak mı yeni khk çıkacak mı göreve iadeler olacak mı kamudan ihraçlar ihraçlar devam edecek mi nurettin canikli açıklamaları nurettin canikli fetö açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!