İsmet Yılmaz: Şubatta 1.500 engelli öğretmen ataması yapılacak

Öğretmen adayları Şubat 2017'de bir öğretmen atamasının yapılıp yapılmayacağı konusundaki haberleri beklerken Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan şubat ayında engelli öğretmen ataması müjdesi geldi.

İsmet Yılmaz: Şubatta 1.500 engelli öğretmen ataması yapılacak
İsmet Yılmaz: Şubatta 1.500 engelli öğretmen ataması yapılacak Admin

TBMM'de MEB ile ilgili gündem maddeleri görüşülmeye devam ederken milletvekilleri de Bakan İsmet Yılmaz'a gerek öğretmen atamaları gerekse ihraç ve açığa almalarla ilgili sorular sormaktadırlar.

 

Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, dünkü oturumda Bakan İsmet Yılmaz'a şubatta engelli öğretmen atamasın yapılıp yapılmayacağını sorarak net bir bilgi verilmesini istedi.

 

Bakan İsmet Yılmaz da soruları cevaplarken 2017 yılı şubat ayında 1.500 engelli öğretmen atamasının yapılacağını müjdeledi. 

 

Bakan Yılmaz, Şubat ayında 1.500 engelli öğretmen alımı yapacaklarını belirten Yılmaz, zaten bekleyen adayların da bu civarda bir sayıda olduklarını vurguladı. Bakan yılmaz MEB bünyesinde toplamda da 18.728 engellinin çalıştığını vurguladı.

 

Şubat 2017'de kadrolu veya sözleşmeli öğretmen atamalarıyla ilgili dünkü oturumda Bakan Yılmaz tarafından herhangi bir bilgi verilmedi. Daha önceki oturumlarda Bakan Yılmaz, 2017 yılı için verilen 60 bin kadronun Bakanlıklar arasında dağılımının belirlenmesinden önce bu konuda net bir şey söyleyemeyeceklerini belirtmişti.

 

2017 Şubatta öğretmen ataması olacak mı? İşte İsmet Yılmaz'ın açıklaması!

 

Kamusal Haberler

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

şubat 2017 öğretmen ataması engelli öğretmen ataması ismet yılmazın açıklaması engelli öğretmen alımı 1500 engelli öğretmen ataması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!