Muş'ta Malazgirt Belediyesine kayyum atandı!

Belediyelere kayyum atanmaya devam ediyor. Son olarak gelen habere göre Muş'un Bulanık ilçesi Belediye Başkanlığına da kayyum atandı.

Muş'ta Malazgirt Belediyesine kayyum atandı!
Muş'ta Malazgirt Belediyesine kayyum atandı! Admin

Muş Valiliği, Malazgirt Belediyesi'ne kayyum atandığını ve kayyum olarak ise Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı'nın görevlendirildiğini açıkladı.

 

Daha önce de bazı belediyelere kayyum ataması gerçekleştirilmişti. Malazgirt Belediye Başkanı Halis Coşkun'un tutuklanmasının ardından Muş Valiliğince böyle bir karar alındı.

 

İşte Muş Valiliğinden yapılan açıklama...

 

PKK/KCK Terör örgütüne üye olma, terör örgütüne finans sağlama, belediye ihalelerine fesat karıştırma ve kamuyu zarara uğratmak suçlarından Malazgirt Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında gözaltına alınan Malazgirt Belediye Başkanı Halis Coşkun, çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmıştır.

 

Tutuklanan Malazgirt Belediye Başkanı Halis Coşkun, İçişleri Bakanlığı’nın onayı ile Anayasanın 127. Maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 47. Maddesi’ uyarınca geçici bir tedbir olarak görevden uzaklaştırılmış ve Valiliğimizce geçici olarak Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Malazgirt Kaymakamı Soner Kırlı görevine başlamıştır.

 

Mahalli müşterek ihtiyaçların karşılanması için kurulan belediye teşkilatının, devletimizin ve hükümetimizin destekleri ile vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermesi sağlanacaktır.

 

KAMU HABERi

malazgirt belediyesi kayyum atandı kayyum ataması soner kırlı halis coşkun muş malazgirt belediyesi kayyum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!