Yeni KHK çıkacak mı? Kamudan yeni ihraçlar ve göreve iadeler olacak mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamu personelleriyle ihraç ve göreve iadelerle ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Yeni KHK çıkacak mı? Kamudan yeni ihraçlar ve göreve iadeler olacak mı?
Yeni KHK çıkacak mı? Kamudan yeni ihraçlar ve göreve iadeler olacak mı? Admin

Mehmet Müezzinoğlu, Ülke TV'de katıldığı bir programda gündemde yer alan önemli konularla ilgili soruları yanıtladı.

 

Bakan Müezzinoğlu, kamudan yeni ihraçların olup olmayacağı konusunda kitlesel bazda yeni ihraçların beklenmediğini ancak noktasal olarak yeni ihraçların olabileceğini açıkladı.

 

Bakan Müezzinoğlu'nun açıklamalarından hareketle kamudan yeni ihraçların olması beklenebilir. Özellikle Bakanlıklar bazında az sayıda yeni ihraç kararları gelebilir. Ancak ilk kararnamelerde olduğu gibi binlerle ifade eden rakamlar pek olmayacaktır.

 

Mehmet Müezzinoğlu, bu sürecin kısa bir sürede tamamlanamayacağını belirtti. Bugüne kadar kamudan toplamda  86 bin 283 memurun ihraç edildiğini belirten Müezinoğlu, 35 bin 609 memur hakkında da incelemelerin devam ettiğini açıkladı.

 

Haklarında işlem süren 35 bin 609 memur hakkında ise göreve iadelerin olabileceği gibi bu memurlar arasında yeni ihraçların da gelebileceğini belirtti.

 

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, son günlerde göreve iade edilen 6 bin öğretmenle birlikte toplamda 20 bin öğretmenin göreve iade edildiğini söyledi. Bakan Müezzinoğlu, memurların tek görevinin ancak millete hizmet olacağını söyledi.

 

Hatırlanacağı üzere MEB, 25 Kasım 2016 tarihinde açığa alınmış olan 6 bin 7 öğretmen hakkında göreve iade kararı vermiş ve bu öğretmenler de 26 Kasım 2016 Pazartesi itibariyle tekrar göreve başlamışlardı. Ancak bu öğretmenler hakkında da soruşturma süreci devam edecek.

 

Sonuç olarak kamu görevinden ihraç edilen memurlar ve öğretmenlerle ilgili yeni kararların geleceği anlaşılmaktadır. Bu kararlar ihraç veya ihraç edilenlerin göreve iadesi yönünde olursa ancak yeni bir KHK'nın çıkarılmasıyla mümkün olacaktır.

 

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de 30 Kasım 2016 tarihinde TGRT Haber'de yaptığı açıklamalarda "Bir hata varsa yeniden düzeltilir" diyerek yeni KHK'ların çıkabileceğine işaret etmişti. Nurettin Canikli'nin açıklamaları için TIKLAYIN

 

KAMUSAL HABERLER

Bu haberin/analizin tüm hakları KamusalHaberler.com sitesine aittir. Bu haberi/analizi kendi sitenizde "www.kamusalhaberler.com" şeklinde aktif bir link verecek paylaşabilirsiniz.

mehmet müezzinoğlu yeni khk çıkacak mı yeni ihraçlar olacak mı yeni ihraçlar olacak yeni göreve iadeler isim listeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
CHP Milletvekili Tanju Özcan'dan partisine FETÖ sitemi!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!
Yeni sigara fiyatları belli oldu! İşte paket başına gelen zam!