"Mehmet Şimşek'i Merkez Bankası'nın başına getiremedik"
Güncelleme 

"Mehmet Şimşek'i Merkez Bankası'nın başına getiremedik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu açılış töreni çerçevesinde Gaziantep'e yaptığı ziyarette halka hitap ederken geçmişe dair Mehmet Şimşek ile ilgili ilginç bir gerçeği açıkladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dönem Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek'i Merkez Bankası'nın başına getiremediklerini aktardı. İşte böyle ideolojik yaklaşımlardan kurtulmak için bu adımları attıklarını belirtti.

 

İşte Cumhurbaşkanı Eroğan'ın konu hakkındaki açıklamaları...

 

"Maliye Bakanımız, Başbakan Yardımcımız Mehmet Bey'i ben Merkez Bankası'nın başına getirmek istedim. O dönemin Cumhurbaşkanı 'Olmaz' dedi. 'Mehmet Bey'in hanımı başörtülü falan zannediyor diye mi olmaz diyor' dedim. 'Başörtülü değil, hatta ABD'li' dedim, yok dedi olmaz. Mehmet Bey'i Merkez Bankası başına getiremedik. Böyle yanlışlarla, cins hareketlerle, ideolojik yaklaşımlarla bir yere gelinmez. Bunlardan kurtulmak için bu adımları atıyoruz. 

 

Herkes yetki ve güç sahibi olduğu zaman orada işler yürümez. Türkiye'yi göz göre göre anayasa kitapçıklarının atıldığı ve istikrar ve güven ortamının sarsıldığı o günlere götürmeye gönlümüz razı değil. Türkiye'nin içinden geçtiği nazik dönemde güçlü yönetime ihtiyaç var. "

cumhurbaşkanı erdoğan mehmet şimşek merkez bankası merkez bankası başkanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500