Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AK Parti üyeliği teklif edilecek
Güncelleme 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AK Parti üyeliği teklif edilecek

16 Nisan halk oylamasının kesin olmayan sonuçları açıklandı ve halkın çoğunluğu kararını anayasa değişikliğinin kabulü yönünde verdi. Gözler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti üyeliğine çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AK Parti üyeliği teklif edilecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AK Parti üyeliği teklif edilecekAnayasa değişikliği maddelerinden birisi de Cumhurbaşkanının partisiyle olan ilişkisinin kesileceği yönündeki maddenin anayasadan çıkarılması oldu. Anayasa değişikliklerinin içeren referandum sonuçları kesinleşirse artık Cumhurbaşkanının partisiyle olan ilişkisi devam edebilecek.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesiyle sonlanan AK Parti üyeliği, referandum sonuçlarının kesinleşmesiyle birlikte yeniden gündeme gelecek.

 

AK Parti'den konuyla ilgili sıcağı sıcağına ilk açıklama Mustafa Elitaş'tan geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 27-28 Nisan sonrasında Erdoğan'a üyelik teklifi yapacaklarının söyledi.

 

Mustafa Elital açıklamalarının devamında şunları söyledi:

 

"Hayırlı uğurlu olsun demek lazım. Türkiye bundan sonra önündeki engelleri vesayet rejimi ile ilgili uygun bir şart oluşturan mevcut anayasayı değiştirerek yeni bir yönetim tarzına geçmiş oldu. Destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Vatandaş artık hiç kimseden endişe etmeden oyunun niyetini kendisine gelen siyasi parti temsilcisine ifade edebiliyor. Bugüne kadar böyle işler pek söylenmezdi. Herkes biliyor birbirini."

16 nisan referandumu cumhurbaşkanı erdoğan ak parti üyeliği ne zaman üye olacak mustafa elitaş

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500