DYK'da görev alıp tayin isteyecek öğretmenler, ek hizmet puanlarına dikkat!
Güncelleme 

DYK'da görev alıp tayin isteyecek öğretmenler, ek hizmet puanlarına dikkat!

Öğretmenlerin il içi ve iller ataması tayinlerinin olduğu dönemdeyiz. Bu dönemde yer değiştirme başvurusunda bulunan veya bulunacak olan öğretmenlere bir hatırlatmamız olacak.

DYK'da görev alıp tayin isteyecek öğretmenler, ek hizmet puanlarına dikkat!
DYK'da görev alıp tayin isteyecek öğretmenler, ek hizmet puanlarına dikkat!MEB tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının açılmasıyla birlikte yapılan yönetmelik değişiklikler çerçevesinde bu kurslarda görev alan öğretmenlere ek hizmet puanı verilmesi düzenlemeye konuldu. 

 

DYK'larda görev alan idareci ve öğretmenlere ek hizmet puanıyla ilgili düzenleme şu şekildedir:

 

"(1) Bir yıllık çalışmaları karşılığında olmak üzere, aday öğretmenlerden/öğretmenlerden: (5) Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlerin hizmet puanlarına, bu kapsamda görev yaptıkları her ay için 0,5 puan eklenir." 

 

Öğretmelerin yer değiştirme dönemlerinde atamalar, hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılmakta olduğundan DYK kurslarında görev alan öğretmenlerin yönetmelik gereği verilmesi gereken her ay için 0,5 puanın verilip verilmediğini MEBBİS/Kişisel Bilgiler/ Hizmet Puanı Hesaplama bölümünden kontrol etmeleri gerekmektedir.

 

Tayinlerde her puanın önem arz ettiği düşünüldüğünde bu kontrollerin yapılması öğretmenlerimizin yararına olacaktır.

 

Bu konu hakkında MEB'de illere gönderdiği resmi yazıda ilgili puanların eklenmesinin sağlanması hususunu vurgulamıştır. (İlgili haber için TIKLAYIN)

 

KAMUSAL HABERLER

dyk kursları ek hizmet puanı öğretmen dyk hizmet puanı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500