TES: Öğretmenler, 28-30 Haziran arasında idari izinli sayılmalıdır
Güncelleme 

TES: Öğretmenler, 28-30 Haziran arasında idari izinli sayılmalıdır

Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak 28-29-30 Haziran 2017 tarihlerinde öğretmenlerin idari izinli sayılmalarını talep etti.

TES: Öğretmenler, 28-30 Haziran arasında idari izinli sayılmalıdır
TES: Öğretmenler, 28-30 Haziran arasında idari izinli sayılmalıdırBilindiği gibi öğretmenlerin seminer dönemi Müsteşar Yusuf Tekin tarafından 12-30 Haziran 2017 tarihleri olarak açıklanmıştı. (Haber için TIKLAYIN)

 

Ancak öğretmenlere seminer dönemi için ek ders ödemesi iki hafta üzerinden yapılmaktadır. MEB de daha önceki uygulamalarında iki haftalık seminerlerden artan günler için öğretmenleri idari izinli sayarak öğretmenlerin okula gitme mecburiyetini ortadan kaldırmıştı.

 

Bu yıl da seminer döneminin iki haftası Ramazan Bayramı ile birlikte bitmektedir. dolayısıyla öğretmenler, 28-29-30 Haziran 2017 tarihlerinde okula gitseler bile mevzuat gereği ek ders ücreti alamayacaklardır.

 

Konuy hakkında öğretmenlerin anılan tarihlerde izinli sayılmaları hususunda Türk Eğitim-Sen'den Bakanlık nezdinde bir adım atıldı. TES, Ramazan Bayramı'ndan sonraki üç gün için öğretmenlerin idari izinli sayılmaları yönündeki talebini MEB'e yazılı olarak iletti. MEB'den önümüzdeki günlerde bu konu hakkında bir açıklama gelecektir.

 

KAMUSAL HABERLER

www.kamusalhaberler.com

 

 

28 29 30 haziran öğretmenlere idari izin seminerin son haftası seminer var mı öğretmen haziran semineri 2017

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500