Açken Spor Yapmayın!
Güncelleme 

Açken Spor Yapmayın!

Açken Spor Yapmayın!
Açken Spor Yapmayın! 

Sabah aç karna cardio egzersizi yapmak fitness dünyasındaki en tartışmalı konulardan biri olmuştur. Bazıları inatçı karın yağlarını yakmak için en iyi yöntemin sabahları boş bir mide ile cardio yapmak olduğunu savunurken bazıları da aksini iddia etmektedir.

Sabahları aç bir karınla spora başlanılırsa vücudun kan şekeri seviyesi çok düşer. İnsan vücudu enerji kaynağı olarak şekeri kullanamıyor ve yağı vücuttan çıkarıp kullanmak daha zor olduğu için en kolay olanı seçiyor, kasları kullanıyor.

 

Sporunda ilk 20 dakika geçtikten sonra ise vücudumuz yağ yakmaya başlıyor. Aynı şekilde fazla yüklenilmiş bir kahvaltı sonrası sporu da doğru değildir. Spor yapmaya başlamadan yarım saat kadar önce bir yerli muz, bir küçük kase yoğurt yiyebilir veya midenizi rahatsız etmiyorsa bir bardak yağsız süt içebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız spor ile yağ yakmış olursunuz. İş çıkışı yaptığınız sporlarda da aç olmamanız gerekiyor. Aksi takdirde sporla yağ yakamadığınız gibi spordan sonra akşam yemeğinde fazla yemenize neden oluyor. Spordan 1-2 saat kadar önce bir kepekli tost veya birkaç diyet bisküvi ile ayran ya da bir bardak sütle beraber bir küçük muz tüketmek yararlı olacaktır. Kaynak:yasamaktuel.net

 
 
yağ yakmak spor yapmak aç bir karınla spor yağ yakma spor

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500