Android Telefon Açılmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?
Güncelleme 

Android Telefon Açılmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Android Telefon Açılmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?
Android Telefon Açılmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?Android Telefon Açılmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Hayatımızın önemli parçalarından biri olan Android telefonlar, bizim birçok işi kısa sürede halledebilmemize büyük ölçüde olanak sağlıyor diyebiliriz. Son dönemde geliştirilen yararlı uygulamalar ve piyasaya sürülen Android işletim sistemine sahip olan telefonlar, artık hayatımızda birçok zaman kaybı olmadan gerçekleşmesine olanak sağlıyor. Bu nedene birçok insan bir ya da birden fazla akıllı telefon ile yaşamını sürdürüyor. Peki bu telefonların aniden kapandığını düşünürseniz, ne hissederdiniz? Tabii ki bu durum sizin için büyük bir kabusa neden olacaktır. Ancak bazı nedenlerden Android telefonlar kapanabiliyor ve açılmayabiliyor. Açılmayan bu Android telefonları tekrardan hayata geçirebilmek adına neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, yazımızın devamı size yardımcı olacaktır.

Android telefonum açılmıyor” diyerek bir servise başvurmak, ya da kendi başınıza çözümler aramak size yardımcı olacaktır, ancak kısa sürede Android telefonunuzun açılmasını istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken birkaç şey olduğunu düşünüyoruz. Telefonunuzun donanımsal sorunlardan dolayı açılmadığı olabilir. Mesela yeterli güç alamama ve daha birçok donanımsal arıza sebebiyle açılmayan bir Android cihaz için sizin yapabileceğiniz pek fazla bir şey yok. Bu durumda hemen bir teknik servise götürmeniz faydalı olacaktır. Bunun dışında telefonunuzun yazılımsal konularda yaşamış olduğu problemler nedeniyle açılmama ihtimali de var. Bunun genel olarak sebebi ise telefonunuzun sistem güncellemesi yaparken, bir daha açılmaması veya sistem güncellemesi sırasında aniden telefonunuzun kapanarak, güncellemenin yarıda kalması gibi…

Bu gibi durumlarda panik yapmanıza gerek yok. Çünkü size önereceğimiz birkaç yöntem oldukça faydalı olacaktır. Telefonunuzun yazılımsal bir sorun nedeniyle açılmadığını anlamışsanız, yapmanız gereken öncelikle bataryayı çıkarıp sonra tekrar yerine takmak. Ardından belirli tuş kombinasyonlarına aynı anda basarak, telefonunuzun boot ekranına girmek. Boot ekranına girmek için her cihaz adına farklı farklı tuş kombinasyonları mevcuttur. Bu tuş kombinasyonları ise aşağıdaki gibidir:

Ses arttırma + ses azaltma + güç tuşu.
Ses arttırma + güç tuşu
Ses azaltma + güç tuşu
Ana ekran tuşu + güç tuşu
Ses kontrol tuşlarından herhangi biri veya ikisi birden + ana ekran tuşu
Ses kontrol tuşlarından herhangi biri veya iki birden + kamera tuşu

Eğer bu kombinasyonlar ile Android telefon açılma sorunu giderilmediyse, Android telefonunuzun modeline göre tuş kombinasyonları araştırarak, boot menüsüne erişim sağlayabilirsiniz. Android telefonunuzun boot menüsüne erişim sağladığınız zamanlarda ise ses tuşları ile yönlendirme yapabilirsiniz. İlk açılışta, özellikle güncelleme hatalarına karşı yapmanız gereken “Normal Boot” ve benzeri seçenekleri kullanmak. Bu çözüm tabi ki bazı yazılımsal sorunlarda işe yaramayabilir. Bu nedenle telefonunuzu yine bu boot menüsünden fabrika ayarlarına döndürmek, sorununuza çözüm olacaktır. Ancak bu durumda kişisel bilgilerinizin ve dosyalarınızın silineceğini unutmamanız gerekir. Bu durumu göze alarak “Recovery Mode” seçeneğine tıklamak cihazınızı yeniden başlatacaktır.

Kaynak:kithaber.com

Android işletim sistemi Telefon Açılmıyorsa fabrika ayarları

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500