Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?
Güncelleme 

Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?

Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?
Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?

Son yıllarda birçok firma markalarının tanıtımlarını yapmak için kişilerin telefon numaralarına sms ya da mail göndererek istenmeyen mesajların çoğalmasına sebep olmuştur. Reklam mesajları niteliği taşıyan bu mesajlar kişileri rahatsız ederek bunlara nasıl çözüm bulacağı araştırmasına yönlendirmiştir.

Reklam mesajları nasıl engellenir çoğu insan bu sorunun yanıtını aramaktadır. Çünkü saati ve günü belli olmayan gereksiz mesaj gönderimi firmalar tarafından yollanmaktadır. 1 Mayıs 2015 tarihi ile yasaklanan reklam mesajları gönderimi devam ettiğinde ciddi para cezaları ile firmalar karşılaşabilmektedir.

Bu tarihten önce firmalar reklam mesajlarının alımını kullanıcılara onay ile sunmaya başlamıştır. Reklam mesajları nasıl engellenir sorununa çözüm bulmaya çalışan vatandaşlar onay vermedikleri hiçbir reklam mesajını telefonlarına ya da mail adreslerine gönderilmemiştir. Fakat bu durumu göz ardı eden firmalar gönderimlerine devam edebilmektedir.

Reklam mesajlarını engellemek için devletin BİMER isimli web sayfasına girerek buradan reklamı gönderen firma ya da kişiyi şikayette bulunarak hukuki işlem başlatabiliyorsunuz. Reklam mesajları telefonunuza sms olarak ya da mail adresinize mail şeklinde geliyor ise bu şikayetinizi dile getirerek reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Firmalardan gelen indirim, tanıtım ve benzeri istenmeyen mesajları arıca 175 telefon hattını arayarak şahıs ya da firmalardan gelen mesajları sözlü olarak da ileterek engelleyebilirsiniz. Reklam mesajları genel olarak firmalardan gönderilen mesajlar oldukları için her şikayet göz önünde bulundurulup işlem başlatılabilmektedir. Kaynak:kithaber.com

Reklam mesajları mesaj engelleme telefon mesajları nasıl engellenir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500