Whatsapp Uçtan Uca Şifreleme Özelliği
Güncelleme 

Whatsapp Uçtan Uca Şifreleme Özelliği

Gün geçtikçe kendisini geliştiren Whatsapp, kullanıcılarının gizliliğine önem vererek ''Whatsapp Uçtan Uca Şifreleme Özelliği''ni hayata geçirdi.

Whatsapp Uçtan Uca Şifreleme Özelliği
Whatsapp Uçtan Uca Şifreleme ÖzelliğiWhatsapp Uçtan Uca Şifreleme Özelliği

Her geçen gün teknolojide bir üst sınıfa atladığımız günümüzde, teknolojinin nimetlerinden yararlanma safhalarını artık ciddi boyutlara taşımaktayız. Akıllı telefonlar, tabletler, laptoplar ve diğerleri derken 2016 yılında teknolojinin daha da geliştiğini ve ilerlediğini görmekteyiz. Teknolojinin ilerlemesindeki en büyük pay şüphesiz ki, teknoloji alt yapısını güçlendiren markaların ar-ge bazında yapmış olduğu ciddi çalışmalardır. 

2016 yılının teknoloji açısından son derece ileriye dönük çalışmalarının söz konusu olduğu son günlerde 4.5g teknolojisine geçtikten sonra oldukça hızlı bir internet ortamı, kullanıcıların hizmetine sunulmaya başlandı. Farklı teknolojilerin hayatımıza adım attığı şu günlerde, dünyaca ünlü popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, yeni bir özelliği devreye sokarak, şifreleme yöntemi ile kullanıcılarının daha güvenli bir ortam üzerinde anlık olarak mesajlaşmasını sağlayan bir güncellemeyi hizmete soktu. Tamamen ücretsiz olan bu güncelleme sayesinde whatsapp kullanıcıları, uçtan uca şifreleme yöntemi ile kullanıcılar arasında yapılan anlık mesajlaşma görüşmelerinin tamamını 3. bir kişi tarafından asla okunamayacak. Daha güvenli bir iletişim için uçtan uca şifreleme yöntemini devreye sokan Whatsapp, söz konusu şifreleme yöntemi ile ilgili tüm kullanıcılarını mesaj yolu ile bilgilendirdi. Peki, whatsapp şifreleme nedir? Uçtan uca şifreleme nedir? sorularının cevaplarını kısa başlıklar halinde sizler ile paylaşalım.

Geçtiğimiz gün yeni özelliğini kullanıcılarına sunan Whatsapp, uçtan uca şifreleme özelliği ile yeni bir güncelleme yaparak farklı bir hizmeti daha kullanıcılarına sunmaya başladı. İşte, whatsapp uçtan uca şifreleme özelliği..

Whatsapp Uçtan Uça Şifreleme Nedir?

Whatsapp'ın yeni özelliği olan uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde iki kullanıcının aralarındaki mesajlaşmayı 3. bir kişinin görmesini engelleme özelliğidir. 

Uçtan Uca Özelliği ile Neler Değişecek?

Whatsapp uçtan uca şifreleme ile devlet kurumlarından 3. kişilere, hacker'lardan iletişim kurumlarına kadar hiç kimse iki kişinin arasında olan konuşmayı göremeyecek. 

Uçtan Uca Şifreleme Kullanımı Nasıl Olacak?

6 Nisan 2016 tarihi itibari ile tüm kullanıcılarına özel mesaj gönderen whatsapp, göndermiş olduğu mesajda uçtan uca şifreleme özelliği hakkında gerekli bilgiyi paylaştı.

Whatsapp Uçtan Uça Şifreleme Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Öncelik olarak iki kişinin aralarındaki mesajları gizlemesi için, iki kullanıcının da Whatsapp uygulamasının son sürümlerini akıllı telefonlarında barındırması gerekmektedir. Son sürüm uygulamalar telefonda yüklü ise, ilk olarak konuşacağınız kişinin whatsapp profilini açacak, sonrasında şifreleme noktasına tıklayacak, akabinde ekranda çıkan ''QR'' kodunu tara butonuna tıklayarak karşınızdaki kişinin ''QR'' kodunu okutacaksınız. Aynı işlemi, karşınızda konuşacağınız ve uçtan uca şifreleme yöntemi ile mesajlaşacağınız kişinin de yapması gerekmektedir. Kaynak:kithaber.com

Whatsapp Uçtan Uca Özelliği

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500