Kadınların işe yerleştirme oranı
Güncelleme 

Kadınların işe yerleştirme oranı

Kadınların işe yerleştirme oranı
Kadınların işe yerleştirme oranıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı internet sayfasında  Kadınların işe yerleştirme oranı ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlunun açıklamalarına İlişkin haber yayımlandı. Haber Şöyle:

 

KADINLARIN İŞE YERLEŞTİRME ORANI YÜZDE 41 ARTTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Ocak ağustos döneminde İŞKUR tarafından 717 bin işe yerleştirmemiz oldu. Kadınların işe yerleştirme oranı yüzde 41 arttı. 230 bin kadını biz bu dönemde işe yerleştirdik. İŞKUR açısından bu, bugüne kadar ulaştığımız en yüksek seviye." dedi.

Adana Valiliğini ziyaret eden Bakan Sarıeroğlu, valilik şeref defterini imzaladı, Vali Mahmut Demirtaş ile bir süre basına kapalı görüşme yaptı.

Daha sonra Sarıeroğlu, iş dünyasında faaliyet gösteren kadınların katılımıyla bir otelde düzenlenen "Kadınlar Konuşuyor" toplantısına iştirak etti.

Sarıeroğlu, burada yaptığı konuşmada, bugünün kendisi için çok anlamlı olduğunu, Adana'da doğmuş, büyümüş ve birçok güzelliği burada yaşamış bir bakan olarak burada ilk programını kadınlarla yapmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

Mimar Kemal İlkokulunda okuduğunu belirten Sarıeroğlu, ilkokuldayken Adana'ya gelen protokol misafirlerini karşılayan kız olduğunu belirterek, Adana'nın birçok evladının bu makamlara, mevkilere gelmesi temennisinde bulundu.

Haberin Devamı...

işsizlik işe girme oranı kadınların işe yerleştirme oranı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500