MEB Bakanı İsmet Yılmaz ‘’İmam Hüseyin’le Aynı Saftayız’’
Güncelleme 

MEB Bakanı İsmet Yılmaz ‘’İmam Hüseyin’le Aynı Saftayız’’

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz mücadelede İmam Hüseyin ile aynı safta olduğunu dile getirdi. Bu gün Türk Halkının birlik, beraberlik içinde ve de bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin kendi inançları doğrultusunda özgür bir şekilde yaşayabilmesi için her tür engelin açılabileceğini söyledi.

MEB Bakanı İsmet Yılmaz ‘’İmam Hüseyin’le Aynı Saftayız’’
MEB Bakanı İsmet Yılmaz ‘’İmam Hüseyin’le Aynı Saftayız’’Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz mücadelede İmam Hüseyin ile aynı safta olduğunu dile getirdi. Bu gün Türk Halkının birlik, beraberlik içinde ve de bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin kendi inançları doğrultusunda özgür bir şekilde yaşayabilmesi için her tür engelin açılabileceğini söyledi.

T.C Milli Eğitim Bakanlığının Açıklamalarına göre;

Bakan Yılmaz, çeşitli programlara katılmak üzere gittiği Sivas´ta, Sivasspor- Antalyaspor müsabakasını izledikten sonra Cem Vakfı tarafından Aşure günü dolayısıyla düzenlenen oruç açma programına katıldı.

 Bakan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, Muharrem ayının yüreklerde kapanmaz yara olduğunu söyledi. Muharrem ayının matem ve yas ayı olduğunu belirten Yılmaz, bu ayın İmam Hüseyin´i anma ve anlama ayı olduğunu anlattı.

 Bakan Yılmaz, Kerbela´nın insanlara sevgiyi yaşatmayı öğrettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Safımızla, mücadelemizle İmam Hüseyin´in yanındayız. Bugün bize düşen, Kerbela´ların acısından, mateminden hareketle Müslümanların arasındaki birliği, beraberliği, kardeşliği anlamaktır. Bu topraklarda herkesin kendi inancıyla, istediği şekilde, başka birisinin tarifine ihtiyaç olmaksızın, özgürce yaşmasının önündeki bütün engelleri kaldırmaktır. Nasıl farklı türler tek kazanda kaynayınca, aynı ateşte pişince, birlikte yanınca aşure gibi daha değerli hale geliyorsa toplumlar da aynı dertleri, sıkıntıları paylaşınca, zorluklara katlanınca daha iri, daha diri olurlar. Bu da bu toplumun en büyük gücüdür. Biz bu güce sahibiz. Çanakkale´de, Sarıkamış´ta, İstiklal Savaşı´nda biz bu birliği gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz."

 Farklılıkları zenginlik gördüklerini, bundan sonra da görmeye devam edeceklerine dikkati çeken Yılmaz, "Allah birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. Bizi hak yoldan ayırmasın. Bizleri zalimlerin değil, mazlumların yanında olanlardan eylesin. Davamız birlik, gayemiz dirlik, Hak, Muhammed, Ali yolu olsun." ifadelerini kullandı.

ismet yılmaz meb

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500