BTK Projelerinde Gelişmeler Daha İleriye Taşınacak
Güncelleme 

BTK Projelerinde Gelişmeler Daha İleriye Taşınacak

Ahmet Arslan Bakü-Tiflis- Kars yolları arasında Demiryolunun test sürüşünün hemen ardından kendisini karşılamaya gelen hemşerilerine hitapta bulundu. Arslan Kars Garında halka hitap ederken konuşması sırasında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in bu proje konusunda büyük desteklerinin olduğunu sözlerine ekledi. Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili'ye de teşekkür etti. Yapılan Açıklamalara göre;

BTK Projelerinde Gelişmeler Daha İleriye Taşınacak
BTK Projelerinde Gelişmeler Daha İleriye TaşınacakAhmet Arslan Bakü-Tiflis- Kars yolları arasında Demiryolunun test sürüşünün hemen ardından kendisini karşılamaya gelen hemşerilerine hitapta bulundu. Arslan Kars Garında halka hitap ederken konuşması sırasında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in bu proje konusunda büyük desteklerinin olduğunu sözlerine ekledi. Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili'ye de teşekkür etti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının sitesinde yer alan habere göre;

Arslan, Kars Garı'nda yaptığı konuşmada, özellikle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in bu projeyi çok önemsediğini vurgulayarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Aliyev ve Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili'ye teşekkür etti.

Söz konusu projenin başlangıcında bürokrat olarak yer aldığını anımsatan Arslan, "Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, bakanlığı döneminden itibaren bu projeye bu kadar önem vermişken bize düşen de onlara yol arkadaşlığı yapmak, projeyi bu günlere getirmekti." değerlendirmesinde bulundu.

"Zor süreçler geride kaldı"

Proje kapsamında zor süreçleri geride bıraktıklarına değinen Arslan, şöyle konuştu:

"Bu projenin gerçekleşmesinde alın teri döken işçilerin her birinin alınlarından öpüyoruz. Yüklenicilerimiz, onların mühendisleri, onların teknisyenleri olağanüstü çaba gösterdiler. Proje bu aşamaya geldi. Biz Türkiye olarak irademizi ortaya koymuştuk. Gürcistan'ın bu projeyi gerçekleştirebilmesi noktasında Azerbaycan, hem o hattın hem bu hattın parasını, kredisini tamamen karşıladı. Proje, medeniyetleri, kültürleri bir olan insanların sadece ekonomik değil beşeri ilişkilerini çok daha ileriye taşıyacak. Azerbaycan ile Türkiye'yi sınırdaş hale getirecek. Refah getirecek, ümran getirecek, medeniyet getirecek. Bu bölgelerin kalkınmasına çok ciddi katkı koyacak."

Arslan, inşaatına başlanan Kars Lojistik Merkezi tamamlandığında bölgenin insanına ciddi istihdam sağlanacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından, Bakan Arslan ve Gurbanov, Azerbaycan'ın Kars Başkonsolosluğunu ziyaret etti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500