Sigarayı Nasıl Bıraktım ?
Güncelleme 

Sigarayı Nasıl Bıraktım ?

Sigara Nasıl Bırakılır ?

Sigarayı Nasıl Bıraktım ?
Sigarayı Nasıl Bıraktım ?Etrafımıza şöyle bir baktığımızda hemen hemen herkesin elinde bir sigara görebilirsiniz. Eskiden zararlarının bilinmediği ve seçkin insanların kullanıldığı sigarayı bugün 10 yaşındaki çocuk bile kullanıyor. İlk başlarda bir heves ile başlanılan sigara ilerleyen zamanlarda yerini derin bir pişmanlığa bıraksa da insanlar bu maddeyi içmekten vazgeçemiyorlar.

Size bu yazıyı yazarken eskiden sigara kullanan biri olarak yazıyorum. 11 yaşımda arkadaş grubumla beraber başlamıştık sigaraya. 11 yaşımdan 45 yaşıma kadar sayısı bazı günler değişmek üzere her gün sigara kullandım ve 2015 yılı Haziran ayından beri ağzıma bir kere bile sürmedim. Sigarayı nasıl bıraktığımı size bütün samimiyetimle anlatıyorum

Öğrencilik yaparken aynı zamanda bir işte çalıştığım zaman şu an piyasadaki en popüler ve en pahalı sigara markalarından birini kullanıyordum. İşi bıraktığımda ise biraz tasarruf yapmak için sigaramın markasını değiştirdim. Birkaç ay sonra sıklıkla öksürmeye başladım . Bu öksürük şikayeti hasta olmamla daha da fazla şiddetini arttırdı ve ciğerimden çıkanlara ben bile inanamadım. Hastalığımın geçip öksürük şikayetimin artarak devam etmesi beni yavaş yavaş korkutmaya başladı. Aldığım her nefesin sonunda öksürüyor ve affınıza sığınarak söylüyorum balgam çıkartıyorum. Bir gece yine şiddetli bir öksürük krizinden sonra lavabo da gördüğüm kan beni dehşete düşürdü ve o gece sigarayı bıraktım.

Akciğer kanserinin %95 oranında sebebi sigara, dudak kanserininse hemen hemen tek sebebi. Diğer zararları inanın ki yazmakla bitmek. Hepimiz bir ailenin parçasıyız ve onlara karşı sorumluluklarımız var. Sigara sebebiyle yakalandığınız bir hastalığı çekerken düşünün kendinizi. Kanser olupta yaşayacağınız birkaç sene içinde yavaş yavaş ölürken kendinizin bu halini anne ve babanıza izletmeye hakkınız yok. Ya da kendi çocuğunuzu sırf küçük bir alışkanlık uğruna annesiz veya babasız bırakmaya hakkınız yok.

Sigarayı bırakan biri olarak söylüyorum. Sigarayı bırakmanın tek bir yolu vardır o da onunla savaşmak. Başınız ağrıyacak, ağzınız kuruyacak, saatlerce dişlerinizi sıkacaksınız, yoksunluk hissedeceksiniz, elleriniz sürekli sigarayı arayacak ama emin olun biraz sabrederseniz zafer sizin olacak. Zafer inanlarındır sözüde bunun için vardır. Unutmayın siz sigaradan daha güçlüsünüz. Ve ben Sigarayı Nasıl Bıraktım demedim. Kaynak:bilginerde.com

Sigara Nasıl Bırakılır dudak kanseri Sigarayı bırakma

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500