MOTİVASYONUNUZU YÜKSEK TUTARAK BAŞARILI OLMAK
Güncelleme 

MOTİVASYONUNUZU YÜKSEK TUTARAK BAŞARILI OLMAK

MOTİVASYONUNUZU EN YÜKSEK SEVİYEYE ÇIKARARAK BAŞARILI OLMANIZI SAĞLAYACAK İPUÇLARI

MOTİVASYONUNUZU YÜKSEK TUTARAK BAŞARILI OLMAK
MOTİVASYONUNUZU YÜKSEK TUTARAK BAŞARILI OLMAKÇoğumuzun sözleşmişiz gibi bir ağızdan söylediğimiz en sık cümlelerdir

Daha fazla yapamayacağım. Olmuyor yapamıyorum, Canım sıkıldı, bıraktım. İlk on dakikadan sonrası bende yok…” Bunlara benzer cümlelerin oluşturduğu sonsuzluğa gidecekmiş gibi bir liste hazırlamak mümkün. Biz bugün bu yazıda bunu değil, bu cümlelerden nasıl kurtuluruz ona dair bir şeyler paylaşmaya çalışacağız.

Öncelikle odaklanmanızı sağlayacak, sizi azminiz doğrultusunda harekete geçirecek ilk şey hedefinizdir. Bu hedef aileniz hakkında olabilir, işiniz hakkında olabilir veyahut kişisel gelişiminiz hakkında olabilir. Hedeflerinizi belirledikten sonra yapacağınız şey onları göz önünde bir yerlerde tutacak şekilde güzelce yazmanız. Bu aşama, temponuzun eksildiğini düşünmeye başladığınız anlarda size ne istediğinizi yeniden hatırlatacaktır. Hedeflerle alakalı son adımınız da onları hayal etmek. Hayal etmek sizi de azminizi de canlı tutar. Ama fazlasıyla hayale kapılıp bunun sizi hareketten koparmasına izin vermeyin.

İkinci aşamada yapmanız gereken kendinize başarılı bir rol model seçmek. Bu sayede atacağınız adımları zaten o yollardan geçmiş ve başarıya ulaşmış bir insanın tecrübeleriyle pekiştirmiş olursunuz. Bütün bu belirlemeleri yaptıktan sonra en güzeli, bu yolda yürüyecek bir arkadaş bulmak ki bu da melodisi dinlendiren sizi harekete geçirip canlı tutacak müzikler. Müzik odak noktanızı hep aynı seviyede tutacağı gibi yapacağınız işleri ahenkle halletmenizi sağlar ve böylece yolunuzdan keyif alır, o yolda keyifle yürürsünüz.

Son ve en can alıcı basamak ise negatif insanlar, düşünceler ve ortamlardan uzak durmaktır. İnsan beyni, olumsuzlukları çok çabuk kabullenecek ve ruh halini aynı hızla düşürebilecek bir yapıdadır. Beyninizi olumsuzluklardan ve zorbalıklardan uzak tutmanız psikolojinizin bozulmasını engeller ve sizi en küçüğünden en büyüğüne birçok psikolojik rahatsızlıktan uzak tutar. Bu da zaten başarı yolunda yürümeniz için gereken azim ve iradeyi size sağlar.

Aslında işin özü kendinizi “zorunda” hissetmemeniz. “Bunu yapmak zorundayım.” gibi beyninizi yoracak, küstürecek komutlar yerine “Bunu yaparsam istediğim/beklediğim şu güzel şeyleri elde ederim. Her şey daha güzel olur.”  Tarzı teşvik cümleleri kurmanız ve yürüdüğünüz yolda iradeli olmanız sizi sağlam adımlarla başarıya götürür. Kaynak:bilginerde.com

başarı motivasyon Daha fazla yapamayacağım başarı yolunda başarmak başarı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500