YKS tarihi ve soru sayısı belli oldu
Güncelleme 

YKS tarihi ve soru sayısı belli oldu

Yükseköğretim Kurulunca, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ikinci oturumunda adaylara Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testinde 40, Sosyal Bilimler-2 Testinde 40, Matematik Testinde 40 ve Fen Bilimleri Testinde 40 olmak üzere toplam 160 soru sorulacağı bildirildi.

YKS tarihi ve soru sayısı belli oldu
YKS tarihi ve soru sayısı belli olduYükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 23-24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

YKS’NİN DETAYLARI BELLİ OLDU
Yükseköğretim Kurulundan yapılan açıklamada, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ikinci oturumunda adaylara Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testinde 40, Sosyal Bilimler-2 Testinde 40, Matematik Testinde 40 ve Fen Bilimleri Testinde 40 olmak üzere toplam 160 soru sorulacağı bildirildi.

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumunda adaylara Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testi’nde 40, Sosyal Bilimler-2 Testi’nde 40, Matematik Testi’nde 40 ve Fen Bilimleri Testi’nde 40 olmak üzere toplam 160 soru sorulacağı bildirildi. YÖK, kurumun internet sitesinde, “Yükseköğreti̇m Kurumları Sınav Si̇stemii i̇le İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları”nı yayımlandı. ( Ahmet Burak Özkan – Anadolu Ajansı )

Lisans programlarına geçiş için aranan 180 baraj puanının, adayın birinci oturumla birlikte ikinci oturumdaki performansının da dikkate alınarak hesaplanmasına karar verildi.

Buna göre, lisans programlarına geçiş için, adayın Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanının yüzde 40’ı ve öğleden sonraki oturumdaki puanının yüzde 60’ının toplamının 180 ve üzeri olması gerekecek. Yükseköğretim kurumlarına geçiş için TYT’den 150 baraj puanının aranmasına devam edilecek.

Kaynk:bik.gov.tr

yks ysk soru sayısı yks tarihi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500