BAKAN YILMAZ:YAKLAŞIK 10 BİN GÜVENLİK ELEMANI ALACAĞIZ
Güncelleme 

BAKAN YILMAZ:YAKLAŞIK 10 BİN GÜVENLİK ELEMANI ALACAĞIZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımıyla "Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program Protokolü" imza töreni gerçekleştirildi.

BAKAN YILMAZ:YAKLAŞIK 10 BİN GÜVENLİK ELEMANI ALACAĞIZ
BAKAN YILMAZ:YAKLAŞIK 10 BİN GÜVENLİK ELEMANI ALACAĞIZ"Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program Protokolü" imza töreninde konuşan Bakan YILMAZ:YAKLAŞIK 10 BİN GÜVENLİK ELEMANI ALACAĞIZ dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz da geleceğin teminatı olan gençlerin daha sağlıklı ve daha güvenli bir ortamda eğitim almasının kaliteli eğitimin olmazsa olmazı olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanlığının bütün illerde riskli olarak belirlediği okulların kameralarla güvenlik alanı içine alınması konusunda mutabakata vardıklarını bildiren Yılmaz, bu konuda çalışmaların başladığını açıkladı.
Yılmaz, "Bu konuda sağlanan güvenliğe ilave olarak da Çalışma ve Güvenlik Bakanımızın katkısı ve kararıyla yaklaşık 10 bin güvenlik elemanı alacağız. Valiliklerce belirlenen riskli okullarda istihdam edeceğiz. Evlatlarımızın daha güvenli bir ortamda okuması, okula gelişlerinde ve gidişlerinde herhangi bir zararlı unsurla karşılaşmaması, muhatap olmaması için ortak bir çalışma gerçekleştirdik." dedi.

Konuşmaların ardından, "Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program Protokolü" Sarıeroğlu, Soylu ve Yılmaz tarafından imzalandı.

GÜVENLİK ELEMANI meb ismet yılmaz Güvenli Bir Eğitim Ortamı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500