Yağ Yaktıran Faydalı Besinler
Güncelleme 

Yağ Yaktıran Faydalı Besinler

Kilo vermek için yapılması gereken en temel şey alınan kalorinin yakılan kaloriden fazla olmamasıdır. Bunun için beslenmeye ve düzenli olarak spor yapmaya dikkat edilmelidir. Spora vakit ayıramayanların ise mutlaka metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı besinler tüketmesi gerekmektedir.

Yağ Yaktıran Faydalı Besinler
Yağ Yaktıran Faydalı Besinler Yağ yaktıran faydalı besinler arasında ilk sırada kırmızı biber gösterilmektedir. Kırmızı biber damarlardaki kötü yağların temizlenmesini sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. Zencefil de kanın akış hızını arttırarak, metabolizmayı hızlandıran yiyeceklerdendir.

 

Zencefil çay şeklinde veya toz olarak yemeklere ilave edilerek tüketilebilir. Sindirim sistemi fonksiyonlarının iyi çalışmasını sağlayan zencefil, hazmı da kolaylaştırır. Metabolizmayı hızlandıran diğer bir besin ise süttür. Günde en az 1 bardak süt tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Diyet yapanların ise sütü tüketirken yağsız veya az yağlı olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Portakal, limon gibi C vitamini yönünden zengin olan sebze ve meyveler de hem bağışıklık sistemini güçlendiren hem de metabolizmayı hızlandıran besinlerdendir. Zeytinyağı da yağ yakımını kolaylaştıran ve kilo vermeye yardımcı besinler arasındadır. Aynı zamanda kolesterolün düşmesini de sağlayan zeytinyağı aşırı tüketildiğinde ise kilo almanıza neden olur. Bunların yanı sıra yeşil çay, yumurta, somon, sarımsak, yulaf, keten tohumu, ceviz, soya fasulyesi, sirke, mercimek, esmer pirinç, kara buğday gibi besinler de yağ yakmaya yardımcı besinlerdendir. Her şeyin aşırısı zararlı olduğu için bu besinleri de aşırı tüketmek tam tersi bir etki yapacağından dolayı tavsiye edilmemektedir.

Kaynak:bilgizar.com

Metabolizmayı hızlandıran Yağ yaktıran faydalı besinler zeytinyağı kilo verme

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500