Saçlar İçin En Faydalı Besinler
Güncelleme 

Saçlar İçin En Faydalı Besinler

Saçın sağlıklı şekilde uzayıp canlanması için günlük olarak dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. Beslenmeye göre saça olumlu olumsuz etkiler vardır. Şimdi sizlerle birlikte saçlar için en faydalı besinler nelerdir öğreneceğiz.

Saçlar İçin En Faydalı Besinler
Saçlar İçin En Faydalı BesinlerYediğiniz besinlere göre saç derileri güçlenir ve daha sağlıklı bir hale dönüşür. Sigara kullanımı bile saçların sağlığı konusunda önemli yer tutar. saça iyi gelecek olan besinleri sıralayacak olursak; ceviz içinde çok miktarda omega-3 yağ asitleri barındırdığı önemli yere sahiptir Saçlar çok fazla güneşe maruz kaldığında saçlar kurur ve yıpranır bu da saçta nemin kaybolmasına neden olur. Ceviz tüketerek canlılığını ve parlaklığını yeniden koruyabilirsiniz. içinde ki yağ ve vitaminler saçlarınıza iyi gelecektir. Yer elması ; içinde zengin antioksidan sayesinde saça iyi gelir. Saç derisi için gerekli yağı barındırır.

A vitamini eksikliğinden dolayı kaşıntı ve kepeğin olmasına neden olur. Yer elması ve şunları da tüketebilirsiniz. Kayısı, havuç , bal kabağı , mango gibi… Yumurta ; içindeki zengin protein sayesinde ve içinde ki demirden saçlar güçlü ve hızlı şekilde uzar bu yüzden günlük yumurta tüketimine önem verilmelidir. Demir eksikliğinden kaynaklı anemi hastalığı bayanların çoğunda görülmektedir. Ispanak içinde bulunan c vitamini , gibi saç köklerini güçlendirici vitamin deposu yeşil yapraklı ıspanaktır. Mercimek içinde bulunan zengin demir , bakır sayesinde saçlar güçlenir. Et tüketmeyen kişiler bol bol mercimek yemelidir. Ve yoğurt protein bakımından alınması gereken besinlerdendir.

Kaynak:bilgizar.com

sağlıklı zengin protein Demir eksikliği A vitamini eksikliği

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500