Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifi
Güncelleme 

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifi

Yağlı cilt tipleri en problemli cilt tipleridir. Bu yüzden de sürekli bakım, peeling ve maske uygulaması isterler. Şimdi sizlere yağlı ciltler için maske tarifi vereceğiz.

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifi
Yağlı Ciltler İçin Maske TarifiLimon – Bal Maskesi : Yağlı ciltlerde sık rastlanan sivilce, siyah nokta oluşumunu en aza indirgeyen limon – bal maskesi, aynı zamanda cildin yumuşak ve parlak görünmesini de sağlar.
Cam bir kaba, 1 tatlı kaşığı bal, 5 damla limon suyu ve karışım krem kıvamını alacak kadar süt ilave edin. Hazırlamış olduğunuz krem kıvamı alan bu maskeyi cildinize sürüp yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü iyice yıkayın.
Nane Maskesi : Nane maskesi, zengin bir içeriğe sahip olması nedeniyle hem cildinizi besleyip pürüzsüz bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur hem de ciltteki yağlanma problemini büyük ölçüde ortadan kaldırır.
Yarım adet muzu iyice ezip üzerine 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı nane yağı ve 1 çay kaşığı kil koyup malzemeleri birbirine iyice yedirin. Hazırlamış olduğunuz maskenin kremsi bir kıvam alabilmesi için koymuş olduğunuz kil miktarına çok dikkat edin. Hazırlamış olduğunuz nane maskesini cildinize sürün ve ardından maskenin cildinizde kurumasını bekleyin. Cildinizde kuruyan maskeyi cildinizden soğuk su yardımıyla çıkartın.
Elma Sirkesi Maskesi : Elma sirkesi maskesi, yağlı ciltte en sık rastlanan sivilce sorununun çözümünde kullanılan çok etkili bir maske türüdür.  1 çay kaşığı elma sirkesi ve 5 çorba kaşığı maden suyu ile pratik şekilde hazırlanan elma sirkesi maskesini, pamuk yardımıyla cildinize sürüp 5 dakika bekletin ve ardından yüzünüzü durulayın.

Kaynak:bilgizar.com

Yağlı ciltler maske Cildinizde kuruyan maske yağlı cilt

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500