Memurlar Atama Bekliyor
Güncelleme 

Memurlar Atama Bekliyor

En son yapılan lisans kamu personel seçme sınavının atamaları henüz yapılmadı fakat mezun olan ve sınav sonucu açıklanan memur adayları bu tarihi heyecanla bekliyor. Yapılan son açıklamalara göre kamuya yaklaşık olarak 8 bin yeni öğretmen alınması planlanırken bu öğretmenliklerin başını yine Sınıf öğretmenlikleri, İngilizce öğretmenlikleri, Rehberlik öğretmenlikleri ve din kültürü öğretmenlikleri alacak. Sadece sınıf öğretmenliği için yaklaşık 2500 gibi bir atama bekleniyor.

Memurlar Atama Bekliyor
Memurlar Atama BekliyorGeçtiğimiz yıllarda alınan karar doğrultusunda artık uzun bir süre direkt kadrolu memur atamayacak olan devlet, sözleşmeli öğretmen ve sözleşmeli memur alımlarına Şubat ayı gibi başlayacak. Yeni atanan kişiler ise yeni sistem gereği yaklaşık 5 yıl atandıkları bölgede hizmet etmek zorunda olacak. Bu süre zarfında herhangi bir tayin istemeleri söz konusu değil. Bu sayede öğretmen eksiği olan okullarda ki ihtiyacın temel olarak giderilmesi hedefleniyor.

Yeni atamalar sonucunda ise geçtiğimiz yıl en düşük atanan memur puanı alan 72’nin bu sene sözlü mülakatlar sonrasında 75 civarında olması bekleniyor. Ayrıca devletim Şubat ayı ataması yapmasından sonra birde 2018 yılı Temmuz ayında bir atama gerçekleştirmesi bekleniyor bu süre zarfında atanamayan adaylar asgari ücretin bir miktar üzerinde ücretle çalışılabilen ücretli öğretmenliğe başvurup arabana kadar çalışabilir. Bu sayede hem boş durulmamış olunur hemde bir nevi yeni mesleğe ısınma turları olarak görülebilir.  

kadrolu memur memur alımı öğretmen eksiği öğretmen

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500