MEMURLARA KOSGEB MÜJDESİ!
Güncelleme 

MEMURLARA KOSGEB MÜJDESİ!

Ülkemizde Kobi statüsünde yer alan işletmelere devlet imkanları dahilinde teşvik kredisi veya faiz destekleri gibi hazırladığı değişik programlar sayesinde nitelikli elemandan , iş gezilerine, reklam tanıtımları ve laboratuvar hizmetleri sunmakta olan tek kurum KOSGEB‘dir.

MEMURLARA KOSGEB MÜJDESİ!
MEMURLARA KOSGEB MÜJDESİ!Kurumca hazırlanan bu destek programlarından bir işletmenin yararlanabilmesi  için hükümet  bazı şartları işletme patronlarından talep ediyor. Bu şartların birincisi kobi statüsünde firma olmasıdır. Mikro veya  orta ölçekli Kobiler devlet teşviklerinden faydalanılması için  yeterli olacak . Hükümetin ilk şart olarak belirttiği  bir diğer konu ise işletmelerin beraber çalıştıkları  meslek odalarına kayıtlı hareket etmeleridir. Bu esnaflar, kefalet veya ticaret odaları olsun hiç fark etmez. Kobi statüsünde olan ve  meslek odasına kayıtlı firmalar  KOSGEB sayesinde  işletmeleri için devlet desteklerinden yararlanabilmek için ise son aranan koşul hiç bir resmi kuruma vergi borcunun bulunmamasıdır. Bu şartları taşıyan herkes  başvuru aşamalarını takip edip bu Krediye sahip olabilir .


 

Kobi destek kredisi veren bankalar hangileridir?

Bir çok özel ve kamu bankaları kurdukları Kobi hatları üzerinden işletme sahiplerine özel hizmet veriyor. Özellikle nakit para ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde  cevap veren bankalar şu şekilde sıralanıyor : Akbank, T.C. Ziraat bankası, Vakıfbank, Denizbank, TEB, Halkbank, Yapı kredi, Garanti bankası, Finansbank ve iş bankası  gibi ismi çokca  duyulan bankalardır. Bu listede ismi geçmekte olan geçen bankalar işletme sahibi kobi’lerin tercih edebileceği uygun geri ödeme koşulları ile kredi imkanı sağlamaktadır. Özellikle memurlar için yüksek oranda önem taşıyan bu durum olumlu sonuçlanacak gibi duruyor.

devlet teşvikleri Kobi KOSGEB

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500