YENİ EĞİTİM SİSTEMİNDE AİLE KAVRAMI NASIL ANLATILIYOR?
Güncelleme 

YENİ EĞİTİM SİSTEMİNDE AİLE KAVRAMI NASIL ANLATILIYOR?

Değişen eğitim sistemi ile birlikte aile kavramı da daha yeni ve orjinal bir şekilde kitaplarda yer almaya başladı işte Aile kavramının yeni basılan kitaplarda karşılığı :

YENİ EĞİTİM SİSTEMİNDE AİLE KAVRAMI NASIL ANLATILIYOR?
YENİ EĞİTİM SİSTEMİNDE AİLE KAVRAMI NASIL ANLATILIYOR?Aile toplumsal yapıların en küçüğüdür. İnsanların gelişiminin her anında yüzde 90 seviyesinde etkili ve yönlendirici olan bu yapı, kimi kesimler tarafından dünyanın en büyük sivil toplum örgütü olarakta tanımlanmakta. Birbirinden tamamen bağımsız ama içerisinde uygulanan temel kuralların çoğunun neredeyse evrensel olduğu, temelinin sevgi ve saygı ile ayakta tutulduğu bir yapıdır.

Aile kan bağının bulunduğu kişiler ile aynı çatı altında yemek yenen, konaklanılan, birlikte karar alınan ve uğruna zamandan, maddiyattan fedakarlıklar yapılan en önemli kurumlardan. Öyle ki Dünya'nın neredeyse tüm ülkelerinde aile kavramını ayakta tutmaya yönelik çalışmalar yapılmakta gerekirse sorun olan ailelere devletler her anlamda maddi manevi desteği sağlamaktadır. Aile insanlara birlik olmayı, Beraber olmayı, topluca bir şeyler yapmayı aşıladığı için kişilerin toplumsal hayata ayak uydurmaları adına en önemli etken. Aileye sanatsal bir bakış açısı ile bakıldığı zaman, aileler bir ülkenin yem yeşil ormanlarıdır. Bu ormanlar iyi ve sağlıklı aynı zamanda diri olduğu sürece o ülkenin hem görselliği hemde temiz hava sahası artar fakat bu ağaçlar çürür bir kısmı yeşermez ise bu hoş bir görüntü ortaya koymaz. Hatta ağaçlardan biri yanarda bu diğer ağaçlara da sıçrar ve büyük bir yangına dönüşür bu durumun  aile üzerinde betimlemesi ise şu şekildedir: Aile içerisinde bir tezat durum bir sıkıntı olduğu zaman bu ailenin tüm Bu etkiler ilerleyen zamanlarda ailede bulunan çocuklarında bu sorunları yaşamasına zemin oluşturur böylece sorun bir yangın misali büyür ve bulaşıcıdır.

Aileleri koruma ve yönetme alanında ataerkil baskın aile yönetimi dünyada yüzde 95 oranında bu sebeple ailenin korunmasında ve ileriye dönük huzurunda en önemli etken babalardır. Bir baba ne kadar aileye ilgili ve şefkatli olursa bu anneninde tartışılmaz katkıları ile aileye huzur karar aksi bir durum aileyi yıkmaya kadar götürür.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500