LİSELERİN STATÜSÜ ARTTIRILIYOR!
Güncelleme 

LİSELERİN STATÜSÜ ARTTIRILIYOR!

Dünya çapında bilinen bir gerçek var ki, öğrencilerin kendini en özgür ve daha çok kendilerini tanımaya isimlendirmeye başladıkları dönem Lise dönemleridir. Artık öğrenciler daha özgür daha aktif ve enerjinin verdiği güç ile daha çok çalışmaya veya haylazlığa müsait bir dönemdir.

LİSELERİN STATÜSÜ ARTTIRILIYOR!
LİSELERİN STATÜSÜ ARTTIRILIYOR! 

Bu sebeple eğitim sistemlerinde liselere çok fazla önem verilir. Bu Önem sayesinde ileriye dönük devletin ve milletin menfaatine iyi işler yapan pek çok genç yetişmekte. Son zamanlarda sıkça tartışma konusu olan ve çocukların çok strese girdiği liseye giriş sınav sistemi, kaldırılması ile birlikte yeni bir dönem hayata girmek üzere.

Atılması düşünülen adımlardan biri öğrencilerin liseye sınavsız bir şekilde girişidir. Yani bir nevi yetenekler odaklı bu sistem ile daha çok vasıflı öğrenciye ulaşılmış olacak ve çoğu öğrencinin fıtraten daha iyi yapabileceği meslek belirlenip ona o sunulacak. Bu sayede hem lisede öğrencilerin sınav stresi yaşamadan geçmesi hemde yeteneklerini daha iyi keşfedip kendini daha iyi geliştirmesi hedefleniyor. Bu doğrultuda özellikle meslek liselerinin de statüsü artmış ve herkes tarafından kolayca girilemeyen liseler haline gelmesi bekleniyor. Bu sayede meslek liselerinden çıkıpta okuduğu meslek alanında kendini geliştirmiş olmayan ve o alanda iş sahibi olamayan öğrenciler değilde, artık daha kaliteli ve işinin ehli öğrenciler mezun olacak. Bu doğrultuda ilk kılavuzun 2019 yılında yayınlanması ve resmi olarak 2019 yılında işleme konması bekleniyor.  


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500