Yanan Saçlar Nasıl Düzelir ?
Güncelleme 

Yanan Saçlar Nasıl Düzelir ?

Bir saç nasıl yanar? Bu sorunla bir kadın nasıl karşı karşıya kalabilir? Bu soruların cevabını hepimiz çok iyi biliyoruz. Bir saç üst üste boya silicilerle açılırsa saç yanabilir.

Yanan Saçlar Nasıl Düzelir ?
Yanan Saçlar Nasıl Düzelir ?Saçın yanması demek, saçın çok sert ve plastikmiş gibi bir dokuya sahip olması demek. Daima kabarır, şekil almaz ve sağlıksız görünür. Kalitesiz saç boyası kullanımı, kuaför hataları, siyahtan sarıya geçişin bir günde yapılmak istenmesi ve evde yapılan bilinçsiz boya silicisi kullanımı. Tüm bu nedenler saçların yanmasına neden olur. Bu saçın tekrar toparlanmasını sağlamak, çok güçtür. Fakat imkansız değildir. Bunun için illa saçların kesilmesi gerekmez. Peki, yanan saçlar nasıl düzelir ? Şimdi gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım.
Yanmış saçlarınız varsa:
– Bir gün arayla saçlarınızı yıkamaya alıştırın.
– Güvendiğiniz bir markanın keratin maskesini alıp uygulayabilirsiniz.
– Saçlarınızı saç açıcı tarakla tarayın ve saç kaybını en aza indirgeyin. Çünkü yanmış saç, koparak dökülmeye en çok meyilli olan saçtır.
– Hindistan cevizi yağını banyodan iki saat önce sürüp bekletin ve ardından ılık su ile durulayarak yıkayınız. Hindistan cevizi yağı saçı onarır ve güçlenmesini sağlar.
– Haftada bir saçlarınıza muzlu maske yaparak saçların onarımını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi iki ay süreyle yapmanız ile gözle görülür bir onarma ve düzleşme fark edeceksiniz. İki muzu robottan geçirip ezin üzerine bir çay bardağı süt ekleyin. Ardından da bir çorba kaşığı bal ekleyip saçlarınıza uygulayın. Üstünü streçle kapladıktan sonra 2,5 saat boyunca bekletip ılık su ile durulayın. Bu yöntemler ile yanmış saçlarınızı onarabilir ve eskisinden de canlı ve sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Kaynak:bilgizar.com

yanan saç yanan saçlar yanan saç nasıl düzelir keratin maskesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
banu     2018-06-22 Yanmış saçlarıma her şeyi denedim evde bir sürü şey denedim duyduğum her ürünü aldım denedim hiç faydası olmadı ya bazı şeyler sürdüğüm zaman yumuşattı ama yıkayınca gene kötü oluyordu bu sebeple en son kestirmek için kuaföre gittim kendi kuaförüm saçımı yaktığı için başka bir kuaföre gittim artık daimi kuaförüm çünkü kurtardı beni likit keratin tavsiye etti bana saçlarım düzeld kestirmeye falan gerek kalmadı saçlarım eskisinden daha sağlıklı ve gür görünüyor.
Öykü     2017-12-18 Ben yanan saçlarımı toparlamak için saçıma evde katkısız keratin yüklemesi yapıyorum dipten uca yenilenmesini ve canlı görünmesini sağlıyorum