Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ?
Güncelleme 

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ?

Yeşil çayın son yıllarda özellikle kanser hastalığının tedavisinde olumlu etkileri biliniyor. Ancak yeşil çayın faydaları bununla sınırlı değil elbette.

Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ?
Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir ? 

 Kanser dışında daha birçok önemli rahatsızlıkların tedavisinde veya hafifletilmesinde kullanılan yeşil çay, 4000 yıldır Çin’de ilaç olarak kullanılmaktadır. Modern tıbbın gelişimiyle beraber elde edilen sonuçlar, alternatif tıbbın bu mucizesini doğrular nitelikte. Yeşil çay içerdiği kateşinler sebebiyle kanser riskini azaltmaktadır. Kanser çeşidine göre risk azaltma oranı değişmektedir. Yeşil çayın düzenli tüketilmesi sonucunda; kansere yakalanma riskini %50’den fazla, prostat kanseri riskini 2/3 azaltılabildiği bilinmektedir. Ayrıca güneşin yaydığı ultraviyole ışınlarının olumsuz etkisini azaltarak cilt kanseri riskinin azalmasında önemli rol oynamaktadır. Bu güzel çayın faydaları bu kadarla da sınırlı değil elbette ki. Şimdi gelin hep birlikte yeşil çayın faydaları nelerdir bir bakalım.

 

Yeşil çay içerdiği kafein sayesinde uyku haline ve yorgunluğa karşı oldukça etkilidir. Ayrıca idrar söktürücü etkisi de bulunmaktadır. Bu sebeple özellikle zayıflamak için yapılan diyetlerin olmazsa olmazıdır. Yeşil çayın bir diğer önemli faydası ise C vitamini içermesinden dolayı stresi ve gribe yakalanma riskinizi önemli ölçüde azaltır. Bir antioksidan olarak bilinen yeşil çay, E vitaminindeki antioksidan miktarından 20 kat daha fazla antioksidan içermektedir. Böylelikle yaşlanmayı geciktirir. Yeşil çayın bunlardan başka daha birçok faydası bulunmaktadır. Kalp ve dolaşım sistemini olumlu yönde etkilemesi, kemik erimesini engellemesi, sigara kullanımının sebep olduğu toksik etkiyi azaltması bunlardan bazılarıdır. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda günde ortalama 4 bardak yeşil çay içilmesiyle yukarıda belirttiğimiz ve daha birçok faydaların etkisi görülebilmektedir. Bu özel çayı düzenli olarak tükettiğinizde hem sağlığınız hem de güzelliğiniz üzerindeki olumlu etkilerini göreceksiniz. Kaynak:bilgizar.com

toksik etki yeşil çay zayıflatır mı yeşil çayın faydaları nelerdir Kalp Yeşil çayın faydaları

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500