2017 Yılı Astsubay Alım İlanı
Güncelleme 

2017 Yılı Astsubay Alım İlanı

MSB Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları 2017 Yılı Astsubay Temini Seçim Aşamalarına Çağrı Duyurusu.

2017 Yılı Astsubay Alım İlanı
2017 Yılı Astsubay Alım İlanıMSB

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ

2017 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF ASTSUBAY ALIMI

 

1.   2017 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Temini kapsamında 06 Kasım – 28 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday başvuruları değerlendirilmiştir.

2.   Başvuruda bulunan adaylardan Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılanlar çağrı formunda belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak / ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.

3.   Seçim Aşaması Faaliyetleri;

a.   Birinci gün; Kayıt-Kabul, Fiziki Kontrol, Fiziki Yeterlilik Testi, Kişilik Değerlendirme Testi yapılacaktır. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.

b.  İkinci gün; Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri yapılacaktır. Deniz Piyade başvurusu olan adayların hastane sevk işlemleri yüzme testinden sonra yapılacaktır.

c.   Üçüncü gün; Mülakatta başarılı olan “Deniz Piyade” adaylarının saat 07.30’da Kara Harp Okulu Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde, yüzme testi yapılacaktır. Adayların yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir. Yüzme sınavları 13 Kasım – 01 Aralık 2017 tarihleri arasında planlanmıştır.

ç.   Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

4.   Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile Sınav Çağrı Belgesinin çıktısını yanlarında getireceklerdir.

5.   “Askerliğe elverişli değildir” raporu olan adayların seçim aşaması sınavlarına gelirken raporlarını da yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

6.      Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

7.   Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.

8.      Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

9.   Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

10.  Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

11.  MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır.

12.   Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

13.   Başvuru SONUCUNUZU görmek için tıklayınız…

 

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle www.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan insan kaynakları bölümüne bakınız.

 

İlave sorularla ilgili irtibat numarası    : 0 (312) 562 05 43

Fax (Belgegeçer)                               : 0 (312) 319 43 67

Astsubay Temini Astsubay alımı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500