Memurlara Sevindirici Haber! Yurtdışına Çıkış İçin İzin Belgesi Kaldırılıyor!
Güncelleme 

Memurlara Sevindirici Haber! Yurtdışına Çıkış İçin İzin Belgesi Kaldırılıyor!

Memurlara bu hafta itibari ile sevindirici haber duyuruldu. Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ’ın yaptığı açıklama ile artık memurlardan yurt dışına çıkış için izin belgesi olayı kaldırıldı.

Memurlara Sevindirici Haber! Yurtdışına Çıkış İçin İzin Belgesi Kaldırılıyor!
Memurlara Sevindirici Haber! Yurtdışına Çıkış İçin İzin Belgesi Kaldırılıyor!Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ bu olayın memurları oldukça zor duruma düşürdüğünü bildirirken bu noktada izin belgesi istenmeyeceğini ve bu uygulamanın sadece memurlara yönelik olduğunun altını çizdi. İnternet üzerinde birçok haberde, sosyal paylaşım sitelerinde ve memurlara yönelik forumlarda yurt dışına çıkışta istenen belgeye karşı tepkiler büyüyordu. Gün geçtikçe artan tepki ve eleştiriler karşısında hükümetten açıklama geldi.

15 Temmuz’ da yaşanan olayların ardından yapılan tedbirlere eklenen yurt dışına çıkma yasakları tüm halkı endişelendirmişti. Bu noktada alınan tedbirler elbette ki gerekli olurken kamu görevlileri yurt dışına çıkışta sıkıntılar yaşıyordu. İşlerin ve görevlerin aksamasına sebep olan bu uygulama sonucunda birçok kamu görevlisi duruma tepki gösterdi. Seslerini hükümete duyuran kamu görevlilerine sevindirici haber bu hafta başında geldi. Kamu görevlilerin çıkışında, çıkışına bir sakınca yoktur belgesi aranırken kamu görevlileri yakınları da bu uygulamaya tabi tutuluyordu. Dönem şartları gereği, hain darbenin ardından hainlerin temizlenmesi için yapılan bu uygulamaya 15 Kasım itibari ile bir ihtiyacın kalmadığını belirten hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ kamu görevlileri izni almaları ile birlikte artık rahatça yurt dışı çıkış izni olacağını bildirdi.


 

Bekir Bozdağ kamu görevlisi kamu görevlileri memur 15 Temmuz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500