KAMU ALANINDA UMUT YEŞERTEN GELİŞMELER VAR
Güncelleme 

KAMU ALANINDA UMUT YEŞERTEN GELİŞMELER VAR

Öncelikle eğitim sisteminin genelinin oluşturan en güncel haberimize bakmak gerekirse o da zorunlu eğitimi 13 yıla çıkaracağını bildiren İsmet Yılmaz’ın açıklaması olmaktadır.

KAMU ALANINDA UMUT YEŞERTEN GELİŞMELER VAR
KAMU ALANINDA UMUT YEŞERTEN GELİŞMELER VARŞüphesiz ki kamu alanı bir devlette ne kadar sistemli , pozitif ayrımcılıklar anlamında önceliklerini yerine getiriyor durumda ise işte o devlet yapısında halk için de bir şeylerin cidden yapıldığının teyidini teşkil edecektir.. Peki “hangi konudaki öncelikler ve çalışmalar kamunun özellikle ve öncelikle eğilmesi gereken konulardır?? “diye sorulsa elbette ki öncelikle ilgili toplumun eğitim sistemi ve tabi ki ilgili toplumun kamuca özenle sahip çıkılması gerekli bir diğer özel topluluk da sırasını almalı..Bu ikinci topluluk da elbette ki ilgili toplumun engelli vatandaşlarıdır.

Öncelikle eğitim sisteminin genelinin oluşturan en güncel haberimize bakmak gerekirse o da zorunlu eğitimi 13 yıla çıkaracağını bildiren İsmet Yılmaz’ın açıklaması olmaktadır.Bu değişiklikle hedeflenen düzenlemeler okul öncesi eğimin de zorunlu kılınması,derslik sayısı ve öğretmen sayısı artırımı ama sınıflarda ters orantılı olarak azaltılan öğrenci mevcudu..

Bir diğer olumlu gelişme ise engellilerle ilgili arttırılan kamu personel kontenjanları ve engellilerimizle ilgili olan e- KPSS sürelerinin uzatılacağı haberi oldukça umut verici bir haber özelliğinde. Başbakanın 5 bin yeni engelli personel alım ifadeleri ve 2 yıldan 4 yıla uzatılan e-KPSS sonuçları kamu olarak engellilerimize bir daha önemli reformik çalışmalarla desteğin devam ettiğini göstertmiş oldu. Bu tür durumlar ülkemizde umutların yeşermeye devam edeceğini pekiştirmiş durumda.


 

kamu kamu alanı KPSS

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500