Üniversitelerimiz Dünya’nın En İyileri Arasına Girdi
Güncelleme 

Üniversitelerimiz Dünya’nın En İyileri Arasına Girdi

URAP’ın yaptığı araştırmalar sonucunda Türkiye’nin yüzü güldü. URAP tarafından hazırlanan ve en iyi üniversiteleri sıralayan araştırmada Türkiye’den 86 üniversite en iyi 2 bin 500 üniversite içine girmeyi başardı. Eğitim kalitesinin arttığını gösteren bu sonuçlar Türkiye’nin ve eğitimcilerin yüzünü güldürdü.

Üniversitelerimiz Dünya’nın En İyileri Arasına Girdi
Üniversitelerimiz Dünya’nın En İyileri Arasına Girdi 

ODTÜ’ nün bünyesinde bulunan URAP araştırma laboratuvarı dünya üniversitelerinin başarılarını sıralayan bir liste çıkararak en iyi 2 bin 500 üniversiteyi belirledi. Bu noktada 86 üniversitenin Türkiye’de bulunması gurur kaynağı olurken listede en fazla üniversite bulunduran ülke sıralamasında da ilk 7 ye girmeyi başardı. Bu sayede Türkiye İspanya, Almanya, Güney Kore, Brezilya, Tayvan, Avustralya, Kanada ve Polonya’yı geride bırakarak büyük bir başarıya imza atmış oldu.

Sıralamaya baktığımızda Orta Doğu Teknik Üniversitesi 540. Sırada yer alıyor. Onu İstanbul Üniversitesi 540. Sırada takip ediyor. 543. Sırada Hacettepe Üniversitesi yer alırken 559. Sırada İstanbul Teknik üniversitesi bulunuyor. 652. Sırada Ankara Üniversitesi, 653. Sırada ise Ege Üniversitesi listede yer alıyor. Ankara’dan Gazi Üniversitesi 699. Sırada yer alırken Bilkent Üniversitesi 840, Erciyes Üniversitesi ise 878. Sırada yer alıyor. Toplamda 86 üniversite ile büyük bir başarı yakalayan Türkiye ilerleyen dönemde ilk 500 de yer almayı hedefleri arasına yerleştirdi. Bu noktada ilk hedef eğitimin kalitesi arttırılarak daha verimli bir eğitim ile kaliteli öğrenci yetiştirmek.  

URAP araştırma laboratuvarı Dünya’nın En İyileri

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500