Cildinizi Gerginleştiren Bitkisel Formüller ve Maskeler
Güncelleme 

Cildinizi Gerginleştiren Bitkisel Formüller ve Maskeler

Zaman içerisinde yaşlanma ya da kullanılan ürünlerin etkisi ile aşağı doğru sarkmaya başlayan cilt, yer çekimine yenilen ilk dokulardan birisidir. Sarkma etkisinde oluşan kötü görünüm ise kişiyi hem fiziksel hem de ruhsal açıdan olumsuz etkilemektedir.

Cildinizi Gerginleştiren Bitkisel Formüller ve Maskeler
Cildinizi Gerginleştiren Bitkisel Formüller ve MaskelerBu yazımızda cildinizi gerginleştiren bitkisel formüller, cildi gerginleştiren maskeler, cildi gerginleştiren uygulamalar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Cildi gerginleştiren, daha genç bir görünüm sunan pek çok ürün ve uygulama bulunmaktadır. Bu ürünlerin büyük bir kısmı kimyasal içerikleri nedeniyle tercih edilmezken kalan uygulamalar ile daha çok botoks gibi cerrahi operasyonları gerektirdiği için istenilmemektedir.

Cildinizi Gerginleştiren Bitkisel Formüller

Biberiye, cildi sıkılaştıran, daha genç ve hoş bir görünüm kazanmasını sağlayan en önemli bitkisel yağlarda birisidir. Biberiye yağı, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olurken vücuttan toksinlerin atılmasında da etkili olmaktadır.

Limon, genellikle leke ve sivilce giderici olarak kullanılmaktadır. Fakat etkileri bununla sınırlı kalmayıp cildi sıkılaştırma ve yağ oranını düzenlemede de etkili bir üründür. Ayrıca maske içerisinde kullanılması durumunda cildin pH oranına da etki edecektir.

Lavanta bitkisi, uzun yıllardır güzellik amacıyla kullanılan ürünler arasında yer alır. Cilde gerginlik kazandıran lavanta yağı aynı zamanda cildin daha parlak ve canlı bir görünüm kazanmasına da yardımcı olmaktadır.

Yulaf, demlenerek kullanılması durumunda iyi ve etkili bir cilt temizlik ürünü olacaktır. Buna ek olarak cilt üzerinde gerginleştirici etkisi ile çok daha güzel ve hoş bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kaynak:bilgiyuvasi1.info

Cildinizi Gerginleştiren Bitkisel Formüller sivilce giderici bitkisel yağlar Cilde gerginlik kazandıran cilt temizlik ürünü botoks

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500