Daha Hızlı İngilizce Öğrenme
Güncelleme 

Daha Hızlı İngilizce Öğrenme

Eğlenirken İngilizce öğrenin Kolay ve Hızlı İngilizce Öğrenmenin Yolları ve yöntemlerini sizlere kısaca açıklamak istiyoruz.

Daha Hızlı İngilizce Öğrenme
Daha Hızlı İngilizce ÖğrenmeEskiden iyi bir işe girmek için üniversite mezunu olmak yeterliydi. Sonrasında buna yabancı dil bilmek eklendi. Ardından yüksek lisans geldi. Ardından, ardından, ardından derken, artık tek bir yabancı dil bilmek yetmiyor, yanına ikincisi, hatta kimi zaman üçüncüsü bile istenebiliyor.

O halde yabancı dil öğrenmeyi zevkli hale dönüştürmeye ne dersiniz?

Yepyeni ve ücretsiz bir dil öğrenme platformu ile tanışmaya hazır olun. Duolingo… Kitle destekli olarak tasarlanan Duolingo artık Türkçe de hizmet vermeye başladı.

2012 yılında çevrimiçi hayatına başlayan Duolingo, iki yıl gibi çok kısa bir sürede dünya üzerinde 20 milyonu aşkın bir üye sayısına ulaştı. Artık Türkçe dil seçeneğine de sahip olan Duolingo, bundan böyle Türk kullanıcılarına da İngilizce öğretecek.

Dualingo’nun kurucusu Luis von Ahh… Kendisi Guatemala’da doğup büyümüş. “Web’i tercüme ediyoruz” sloganıyla yola çıktığı Duolingo’yu 2011 yılında kurmuş ve kısa sürede büyük başarı elde etmiş. Bu başarıda sitenin basit ve sıcak ara yüzü ile kullanıcılarına oyun oynarmış gibi yabancı dil öğretmesinin payı büyük. Kullanıcılar yabancı dillerini geliştirmek için alıştırmalar yaparlarken puan kazanıyorlar, bir test boyunca üç kez yanlış cevap verirlerse ve canları kalmazsa kaybedip baştan başlamak zorunda kalıyorlar.

City University of New York’un yaptığı araştırmaya göre Duolingo’da alınan 34 saatlik bir dil eğitimi, Rosetta Stone (dünyaca kabul edilmiş dil eğitim programı)’daki 60 saatlik bir derse denk geliyor.

İnternette yabancı dil öğreten birçok uygulama olduğunu biliyoruz. Duolingo’nun onlardan ayrılan özelliği, ücretsiz olması… Ancak dersler ilerledikçe Duolingo’nun üyelerinden bir isteği oluyor. Yabancı dildeki öğrendikleri seviyeye uygun olan gerçek makaleleri tercüme etmelerini istiyorlar. Yine bu tercümeler üyeler arasında değerlendirilerek en doğru cümlelere ulaşılıyor ve makale son haline kavuşuyor.

Duolingo’nun bir diğer özelliği de, reklam uygulamalarının da olmaması… Duolingo’yu sadece bilgisayar başında kullanmak yerine, android cep telefonlarınıza yükleyip de yolda, sahilde, yürürken, spor yaparken, parkta otururken, kısacası istediğiniz her yerden ulaşabiliyorsunuz.

Duolingo hem okuma hem dinleme hem konuşma hem çeviri hem de gramer pratiği yapmanıza imkan veriyor. Kısa sürede adeta bağımlısı olacağınız, öğrenirken keyifli vakit geçireceğiz, İngilizce öğrenmeyi bir eğlenceye dönüştüren Duolingo’yu siz de deneyin.

Kaynak:bilgiyuvasi1.info

dil öğrenme Duolingo İngilizce öğrenme dil eğitimi yabancı dil ingilizce ingilizce kelimeler ingilizce oyunlar ingilizce test ingilizce cümleler ingilizce dersleri ingilizce öğrenmek ingilizce öğrenme yolları ingilizce

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500