TEOG’ un Yerine Gelecek Sistem Belli Oldu
Güncelleme 

TEOG’ un Yerine Gelecek Sistem Belli Oldu

TEOG sistemi kaldırılırken günlerdir yerine gelecek sistem konuşuluyordu. Yeni sistem hakkında dört gözle beklenen haber 05.11.2017 tarihinde öğle saatlerinde açıklandı. Yeni sisteme göre artık çift sınav sistemi ortadan kaldırılıyor.

TEOG’ un Yerine Gelecek Sistem Belli Oldu
TEOG’ un Yerine Gelecek Sistem Belli OlduÖğrenciler TEOG 1- TEOG 2 olarak ayrılmış bir sistemde sınava girmeyecek. Bunun yerine 2 Haziran da tek bir sınav düzenlenecek. Tek oturum ile gerçekleşecek sınavda öğrenciler okul aramayacak. Sınav merkezlerine müracaat etmeyecek. Her öğrenci kendi okulunda aynı ortamda kendi sınıfında sınava girecek. Bu sayede okul döneminde alt sınıfların ders kaybı olmayacak. Sınav oturumlarının yanı sıra sınavı kapsayan konularda da değişikliğe gidildiği bildirildi. Bu noktada sınavda toplamda 60 soru yer alırken 60 soru için 90 dakikalık bir süre verilecek. Aynı zamanda konu ağırlıklarında 8. Sınıf müfredatı ağırlıklı olurken 6 ve 7. Sınıf tüm derslerin müfredatını da kapsayacak. Bu sayede kazanım artarken derslerin ve okulunda önemi artmış olacak.

Uzun süredir konuşulan ve merakla beklenen açık uçlu sorular içinde dün itibarı ile net bir açıklama geldi. Bu noktada yeni sınav sisteminde açık uçlu sorular yer almayacak. Tüm sorular çoktan seçmeli olup test usulü devam edecek. Sınav sisteminde yerleştirmede sınava girmeyen öğrenciler ise mahallesinde ki en yakın okullar içerisinden 5 tercih yaparak okulunu belirleyecek. Haziran ayında yapılan sınav haziran ayı içerisinde açıklanacak. 

8. Sınıf müfredatı TEOG LGS

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500