Öğretmenler ve Öğrenciler İçim Özel Güvenli Personel Hizmeti Verilecek
Güncelleme 

Öğretmenler ve Öğrenciler İçim Özel Güvenli Personel Hizmeti Verilecek

Öğretmenler ve öğrencilerin okul çıkışında sorunlar yaşamaması adına okul çevrelerinde güvenlik önlemleri arttırılacak. Bu noktada yapılan yeni düzenleme ile artık okulun ve okul çevresinin güvenliğini özel güvenlik personeli sağlayacak.

Öğretmenler ve Öğrenciler İçim Özel Güvenli Personel Hizmeti Verilecek
Öğretmenler ve Öğrenciler İçim Özel Güvenli Personel Hizmeti VerilecekBu haber hem öğrencileri, hem öğretmenleri hem de velileri oldukça sevindirdi. Okul önünde ve okul içinde yaşanan olayların artması ve bu noktada olaylara müdahalede yetersiz kalınması sebebi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Milli Eğitim ile ortak bir çalışma düzenleyerek okullara güvenlik hizmeti vereceğini duyurdu. Daha güvenli bir eğitim ortamı için toplum yararına program protokolü imzalanmasının ardından güvenlik personelleri için çalışmaların sürdürüldüğü duyuruldu. Bu noktada okul güvenliğini sağlamak adına toplam da 9 bin 500 güvenlik görevlisi alınacağı bildirildi. Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı birlikte hareket ederek hem öğrencilerin, hem de öğretmenlerin okul içi ve çevresinde güvenliğini arttırmayı hedefliyor.

Eğitim Bir- Sen şube başkanı olarak görev yapan Yunus Memiş bu hizmet hakkında bir takım açıklamalarda bulunarak güvenliğin önemine değindi. Uygulanacak proje için ‘’ Takdire şayan bir program. Öğrenciler artık güvenli ortamda eğitim görecek. Kötü niyetli kişiler okul çevresinde rahat dolaşamayacak.’’ Açıklamasını yaptı. 10 ekim itibari ile imzalanan protokol gerekli personelin temini ile birlikte yakın bir zamanda hayata geçirilecek.  

Eğitim Bir- Sen protokol güvenlik hizmeti

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500