İşe Gitmemek Artık Memuriyetten Çıkarılma Sebebi Sayılıyor
Güncelleme 

İşe Gitmemek Artık Memuriyetten Çıkarılma Sebebi Sayılıyor

657 sayılı Devlet memurları kanununa bağlı olarak çalışan binlerce kamu personelini ilgilendiren bir haber açıklandı.

İşe Gitmemek Artık Memuriyetten Çıkarılma Sebebi Sayılıyor
İşe Gitmemek Artık Memuriyetten Çıkarılma Sebebi SayılıyorBilindiği üzere son zamanlarda devlet memurlarının bağlı olduğu 657 sayılı kanunların değiştirilmesi yönünde görüşler vardı. İş Performansı, izin, sosyal haklar, maaş vs. gibi konularda olması beklenen bu değişikliklerin en son açıklanan bölümü memuriyetten çıkarılma sebepleri hakkındadır.

Devlet memuru olan kişilerin izinsiz veya hiçbir mazereti olmadan görevine gelmemesi, işten çıkarılma durumunu ortaya çıkarabilir. Yapılan değişiklikler ile Memurların izin almadan görevleri başında olmadıklarında, artık çeşitli yaptırımlarla karşılaşacaklar. İşe gidilmeyen gün sayısına göre memurlara değişik disiplin cezaları verilebilecektir. Hatta mazeretsiz olarak görevine gelmeyen memurun, işine son verilerek memuriyetten çıkarılması sağlanacak. Buna göre; göreve geç kalma, görevi erken bırakma ya da görev yerini terk etme durumlarında, memura dikkat etmesi mahiyetinde yazılı olarak bir uyarma cezası verilir. Bir veya iki gün izinsiz işe gelmeyen memura aylıktan kesme cezası verilir. Ama göreve gelmeme kesintisiz şekilde olursa, kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilir.

Bir sene içinde toplam 20 gün göreve gelmemek bir daha atanmamak üzere memuriyetten çıkarılma cezasını doğurur. 657 sayılı devlet memurları kanununda iki defa özürsüz ve kesintisiz 3 gün de göreve gelmemek (toplam 6 gün yapar) devlet memurluğundan çıkarılma sebebi sayılır. Eğer dikkat edilmezse memurlarda da görevden çıkarılmanın yolu açılmış bulunmaktadır.


 

uyarma cezası memuriyet 657 Memur

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
malkoçoğlu     2017-11-10 Peki 20 gün hesaplanırken, hafta sonu(cumartesi,pazar) düşürülerek mi hesaplanmalıdır.Bu konuda yargı kararı nedir.