Öğrencilere Eğitim Desteği
Güncelleme 

Öğrencilere Eğitim Desteği

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında gerek mesleki gerekse teknik eğitim alan 41 bin 234 öğrenciye destek olarak eğitim ödeneği verileceği açıklandı. Ayrıca bu sene eğitim desteği verilecek bölüm sayısının 20’ye yükseltildiği bildirildi. Bununla beraber öğrencilere eğitim- öğretim hayatlarında önemli destek sağlanmış olacaktır.

Öğrencilere Eğitim Desteği
Öğrencilere Eğitim DesteğiTBMM Plan ve Bütçe Komisyon görüşmelerinde Milli Eğitim Bakanlığı için bütçe görüşmeleri yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Ölçme ve Yerleştirme Başkanlığı’nın da (ÖSYM) katıldığı bütçe görüşmelerinde, 2018 yılı içinde hangi okullarda okuyan öğrencilerin eğitim desteği alacağı kararlaştırıldı. Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) içinde ve dışında açılan 33 özel mesleki ve teknik Anadolu Liselerine yaklaşık olarak 120 milyon lira öğretim desteği yapıldığı söylendi.

Bütçe görüşmelerinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; öğrencilerin alacağı bu eğitim desteği kapsamını geçen yıldan itibaren genişlettiklerini ifade etti. Belirli standartları olan özel mesleki ve teknik okullarda okuyan öğrencilerin de bu fırsattan yaralanabileceğini açıkladı. Yine öğrenciler için birçok dersin konularının sadeleştirilerek müfredatta yenilikler yapıldığını vurguladı. Ayrıca 66 ders içinde program güncelleme çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Bu yılda öğrencilere eğitim öğretim için destek amaçlı ödeme yapılacağı bildirildi. Geçen yıllara göre daha da artarak gelen bu eğitim desteği, öğrencilerin öğrenimleri için oldukça faydalı olmaktadır. 41 bin 234 öğrenci için ödenecek olan destek ödeneği çalışmalar tamamlanmıştır.


 


 

eğitim öğretim eğitim desteği

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500