Engelli Memur Alımında Yeni Sistem! Engelli Memura Müjde
Güncelleme 

Engelli Memur Alımında Yeni Sistem! Engelli Memura Müjde

E-KPSS’ de bir takım eksiklikler ve atamalarda yetersizlik durumu hakimdi. Bu noktada yapılan görüşmeler ve projelerde yolun sonuna gelindi.

Engelli Memur Alımında Yeni Sistem! Engelli Memura Müjde
Engelli Memur Alımında Yeni Sistem! Engelli Memura Müjde E-KPSS için müjdeli haberi veren Başbakan Binali Yıldırım aynı zamanda yapılan değişiklikleri de tüm engelli vatandaşlara duyurdu. AK Parti grup toplantısında ele alınan konu için açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım 2018 yılında engelli personele ağırlık verilerek engelli memur alımında konunun ön planda olacağı bildirildi. Bunun yanı sıra E-KPSS’ nin süresinde değişikliğin uzun süredir konuşulmasına da son noktayı koyarak E-KPSS’ nin 4 yıla çıkarıldığını bildirdi. Bu noktada engelli vatandaş sınava girdiğinde sınav puanı 4 yıl geçerli olacak. Bu sayede 4 yıl boyunca memurluk için aynı puan ile başvuru yapabilecek.

 

5 bin personel alınacağını bildiren başbakan Binali Yıldırım açıklamalarına şu şekilde devam etti; "Engelli vatandaşlarımızın hakkını teslim eden onlara öncelik sağlayan tek parti AK Parti'dir. 2002'de 5777 memur vardı. Şimdi 52 bin 236. 10 kattan fazla büyük. 365 binin üzerinde engelli vatandaşımıza iş, aş sağladık 15 yılda. 15 yıl içinde engellilerle ilgili kapsamlı yasayı da AK Parti iktidarında biz çıkardık.  Önümüzdeki sene, 2018'de 5 bin engelli memur kardeşimize iş vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. E-KPSS sınavının geçerlilik süresi 2 yıl. Hakları yanmasın diye bunu 4 yıla çıkarıyoruz" ifadelerinde bulundu. 

engelli memur engelli E-KPSS KPSS sınavı engelli personel memur

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500