Yeni Eğitim Sistemi ile İlgili Sular Durulmuyor
Güncelleme 

Yeni Eğitim Sistemi ile İlgili Sular Durulmuyor

Dinamizm, değişkenlik genellikle toplumlar için oldukça önemli ve pozitif olarak bir algı bırakan özelliktedir. Ama bazı durumlarda istikrar gerçekten olması gerekendir.

Yeni Eğitim Sistemi ile İlgili Sular Durulmuyor
Yeni Eğitim Sistemi ile İlgili Sular DurulmuyorBelki de bizler özellikle felsefe derslerinin sistematik olarak yok sayılmaya doğru giden müfredatıyla aslında çok karanlık mecralara doğru ilerliyoruz. Felsefe ders grubu içerisindeki “mantı” akıl ve mantık ilkelerine dayalı düşünme tarzı git gide ortadan kalkmakta. Eğitim sistemi bir ülkenin her kademesindeki kişi ortaya koyan içerikte. Eğitim sisteminin kalitesini bizzat o toplumun insan kalitesinden ,sosyal-ekonomik-kültürel-dünyayla entegre olabilen veya olamayan hallerinden rahatlıkla anlayabilirsiniz.Çoğu ilgili otorite ve uzmanların son değişen TEOG/YGS-YKS sınav sistemlerinde de sistematik düşünmenin gerektirdiği bir durumun tam tersi olan ,başta gerekli olan uzman istişarelerinin sona bırakılmasıyla alakalı gerek veli ,gerek öğrenci gerekse de eğitimcilerden büyük tepkiler çekmekte..

Cevap bulamamış sorular, belirsizlikler. ..İkamete yakın yerlerdeki 5 okul seçeneği, derken bizzat milli eğitim bakanının ağzından talihsizce çıkan “nitelikli-niteliksiz okul” ifadeleriyle tartışmalar ve doğal olarak endişeler son bulmuyor.

Futbol jargonu gelişmiş toplumumuzda temel eğitimden orta öğretime-liseye geçiş sistemi ile ilgili (TEOG-yeni hali ve ismiyle MİS)” maçın oynandığı esnada kural değişikliği yapılmıştır” haklı tespitinde birleşmiş olarak gözlemlenmektedir. Ama toplum olarak yine de ümitlerin çocuklar lehine düzeltileceği inancı da azımsanmayacak içerikte..Hayırlısı..


 

geçiş sistemi Eğitim sistemi TEOG nitelikli okul niteliksiz okul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500